Kosmetyki

Cynamon i wanilia
51 lat ago

Cynamon i wanilia

cynamon i waniliaZdrowa i piękna skóra, jest to marzenie niejednej kobiety, szczególnie jeżeli kobieta taka zauważa, że jej skóra się starzeć. Aby powstrzymać te efekty, kobiety stosują różnego rodzaju kosmetyki, które mają za zadanie zatrzymać lub ewentualnie naprawić powstałe już na skutek działania czasu i biologii szkody.

Z jakich kosmetyków korzystać?

Najlepiej jest korzystać z kosmetyków naturalnych. Wiele wskazuje na to, że kosmetyki które mają bardzo dużo dodatków chemicznych, mogą na pewne rzeczy oczywiście pomagać, ale na inne szkodzić. Jednym z kosmetyków, które mogłyby nam pomóc w utrzymaniu jędrności i zdrowia naszej skóry jest mus oraz masło do ciała z cynamonem i wanilią.

Dlaczego akurat mus i masło?

Najważniejsze zalety, jakie posiada taki mus do ciała lub masło do ciała, jest jego skład. W składzie takich kosmetyków jest przede wszystkim wszystkim cynamon i wanilia oraz masło Shea. Aby być pewnym, że tego typu kosmetyki są faktycznie dla nas najlepsze, warto przyjrzeć się każdemu z tych składników z osobna.

Masło Shea, cynamon, wanilia

– masło Shea jest uzyskiwane z owoców rośliny zwanej masłoszem Parka. Jej owoce po przetworzeniu dają masę, która przypomina w swojej konsystencji masło. Kosmetologia wykorzystuje je ze względu na brak zapachu oraz smaku, jak również ze względu, że chroni przed promieniowaniem UV oraz według wielu użytkowniczek, potrafi ono przedłużyć opaleniznę;

– cynamon działa antyseptyczne (przeciwzapalnie). Cynamon, a tak właściwie to składniki w nim zawarte, niwelują ogniska stanów zapalnych, dzięki czemu nasza skóra ma zdecydowanie mniej przebarwień I wygląda dużo zdrowiej;

-wanilia z kolei odpowiada przede wszystkim za przyjemność stosowania takiego kosmetyku. Jej zapach oraz działanie wpływają na nas przede wszystkim kojąco oraz odprężająco, czego nie należy lekceważyć jeżeli chodzi o zdrowie i wygląd.

lifestylowy Administrator