Do biura

Drukarkowy recykling
3 years ago

Drukarkowy recykling

Drukarki i ksera użytkowane są wszędzie. W domu, pracy, specjalnych firmach zajmujących się drukowaniem czy też urzędach. Po drukowaniu pozostaje wiele odpadów i niepotrzebnych rzeczy. Jak sobie z nimi radzić?

Dbałość o środowisko

Z roku na rok rośnie świadomość ekologiczna mieszkańców Ziemi. Postępujące procesy wyniszczania naszej planety jak globalne ocieplenie, wymieranie zwierząt czy też kwaśne deszcze zmusiły ludzkość do poważnej refleksji na temat przyszłości. Tak powstały ruchy ekologiczne. Jak to się ma do kwestii drukarkowego recyklingu? Otóż, również w tej kwestii można wiele zrobić, by ratować planetę Ziemia. Coraz więcej firm zajmuje się np skupem tonerów. Już tak mała rzecz jak odniesienie toneru do skupu zamiast wyrzucanie go pozytywnie wpłynie na jakość życia na Ziemi.

Jak funkcjonuje skup tonerów?

Większość firm zajmujących się skupem tonerów prowadzi równocześnie działania o innym charakterze jak sprzedaż, wynajem czy też serwis drukarek jak również sprzedaż pełnych tonerów i tuszy. Co wystarczy zrobić? Do punktu skupu tonerów przynosimy zużyty toner i oddajemy go. W zamian otrzymujemy gotówkę, istnieje również możliwość rozliczenia się w towarze czyli na przykład wymiana pustego tonera na pełen. Ile skup tonerów płaci za zużyty towar? Wszystko zależy jakiej firmy i jaki model drukarki posiadamy. Ceny wynoszą od kilku złotych do nawet kilkunastych przy bardziej rozbudowanych urządzeniach.

W skupach tonerów przyjmowane są nie tylko puste tonery, ale również zepsute, czy też nigdy nie używane tonery i tusze. Warto o tym wiedzieć kiedy kolejny raz zabraknie nam tuszu.

lifestylowy Administrator