Wnętrza

Jak stylowo i funkcjonalnie urządzić pokój dzienny?
Jak stylowo i funkcjonalnie urządzić pokój dzienny?

pokój dzienny ozdobiony plakatami

51 lat ago

Jak stylowo i funkcjonalnie urządzić pokój dzienny?

Salon jest pomieszczeniem reprezentatywnym, w którym spędza się czas z rodziną, odpoczywa, ale również przyjmuje gości. Pokój dzienny powinien być urządzony stylowo, ale również co ważniejsze praktycznie – do czego zacząć?

Styl i wyposażenie

W pierwszej kolejności należy wybrać styl, w jakim salon zostanie urządzony. Kolejna rzecz to kolory dominujące w pomieszczeniu oraz rodzaj wyposażenia. W salonie ważny będzie dobór odpowiednich mebli wypoczynkowych typu kanapa czy fotele. Kluczowy będzie także oświetlenie – należy zastosować kilka źródeł światła. Jeżeli chodzi o meble warto ograniczyć się do minimum, w tym wypadku główną rolę powinny grać meble wypoczynkowe oraz stolik kawowy.

Plakaty na ścianę i kwiaty

Odpowiednio dobrane dodatki sprawią, że wnętrze będzie wyglądało bardziej stylowo i przytulnie – tak naprawdę to one sprawiają, że cała aranżacja nabiera charakteru. Oczywiście z dodatkami nie wolno przesadzić, zbyt duże nagromadzenie akcesoriów może działać na niekorzyść. Dobrym rozwiązanie są kwiaty doniczkowe, które pasują praktycznie do każdego wnętrza. Warto ustawić je w kwietnikach czy na parapetach, zieleń sprawi, że wnętrze będzie bardziej przytulne.

Nie można zapominać również o ozdobach ściennych. Plakaty na ścianę – najnowsze modele, czy obrazy to świetna opcja. W ten sposób wnętrze stanie się bardziej oryginalne i niepowtarzalne, gdyż każdy ma inne upodobania. Rozmieszczenie poszczególnych obrazów i plakatów nie może być jednak przypadkowe, warto dokładnie przemyśleć ich rozmieszczenie. Można stawiać na kolory żywe i mocne, co ożywi pomieszczenie, albo obrazy w bardziej stonowanych barwach, które po prostu dopełnią całą aranżację.

Salon nie jest łatwym pomieszczeniem do urządzania, gdyż trzeba wziąć pod uwagę, że będzie służyło do różnych funkcji. Nie mniej jednak w sieci jest obecnie tak dużo inspiracji, że można urządzić go samodzielnie.

lifestylowy Administrator