Uncategorized

Jakie kolczyki dla dziecka?
2 years ago

Jakie kolczyki dla dziecka?

Każda mama chce, aby jej pociecha ładnie wyglądała. Nie chodzi tutaj tylko o ubiór, ale także dodatki w postaci biżuterii. Kolczyki to dosyć kontrowersyjny temat. Nie brakuje zarówno przeciwników, jak i zwolenników przekłuwania uszu małym dzieciom. Jakie wiążą się z tym komplikacje i na które kolczyki się zdecydować?

Kolczyki dla dziecka – które będą odpowiednie?
Obecnie możemy liczyć na szeroki wachlarz wyboru, jeśli chodzi o zakup kolczyków. Pierwsze kolczyki oczywiście różnią się od tych, które nosimy na co dzień i to samo dotyczy najmłodszych. Powinny być one wykonane ze złota, dzięki czemu rana po przekłuciu ucha szybciej się zagoi. Materiał, z którego zostały wykonane, ma duże znaczenie, gdyż niektóre osoby mogą być uczulone na konkretne surowce. Nie brakuje też kolczyków leczniczych, które wliczone są zwykle w cenę zabiegu. Tego typu kolczyki wykonane są ze stali chirurgicznej i mogą mieć domieszkę chromu czy niklu.

Jeśli rodzic zdecyduje się na wykonanie u swojego dziecka zabiegu przekłuwania uszu, to bardzo istotne jest to, aby wybrane kolczyki były jak najwyższej jakości. Należy też zadbać o odpowiednią pielęgnację ucha po przebiciu go. Poleca przemywanie rany wodą utlenioną czy też naparami z rumianku, chociaż nie jest to konieczne. Zwykle nie występują żadne komplikacje po przekłuwaniu ucha, jednakże w razie jakiś niepokojących zmian, należy udać się do kosmetyczki czy lekarza.

lifestylowy Administrator