Dziecko

Kostka Rubika dla zaawansowanych
4 years ago

Kostka Rubika dla zaawansowanych

kostka rubika megaminxUkładanie kostek Rubika jest dziś bardzo modne. Najczęściej spotykane są kostki o wymiarach 3x3x3. Obecnie jednak popularność zyskuje również kostka Rubika Megaminx, która jest zdecydowanie trudniejsza do ułożenia.

Dla kogo kostka Megaminx?

Wydaje się, że dla dzieci, czy też dla kompletnych amatorów na początek bardziej wskazana jest zwyczajna, niewielka kostka Rubika. Dopiero po nauczeniu się układania tych najmniejszych kostek warto zabrać się za kostkę Megaminx, która ma aż 12 ścian. Niemniej jednak, można również od razu zabrać się za układanie tej największej dostępnej kostki, tylko po prostu początkowo ograniczyć się do układania kilku ścian.

Jak ułatwić sobie układanie kostki?

Niewątpliwie, warto nieco ułatwić sobie układanie kostki poprzez korzystanie z odpowiedniego smaru. Zapewnia on gładkie poruszanie się poszczególnych klocków, przez co układając kostkę można skupić się jedynie na tym, jakie należy wykonać ruchy. Ponadto, smar jest oczywiście niezbędny dla osób, które za zadanie stawiają sobie jak najszybsze ułożenie kostki lub nawet chcą wziąć udział w zawodach. Oczywiście, smar jest odpowiedni zarówno dla kostki tradycyjnej jak i dla kostki Rubika Megaminx, czyli największej kostki na rynku.

lifestylowy Administrator