biżuteria

Lepsze obrączki białe złoto, srebrne czy z żółtego złota?
2 years ago

Lepsze obrączki białe złoto, srebrne czy z żółtego złota?

Jedną z ważniejszych rzeczy podczas przygotowań do ślubu jest wybór obrączek, które mają symbolizować połączenie małżonków węzłem małżeńskim. Nie jest to wcale taka prosta sprawa, jak się wydaje, ponieważ możliwości jest nieskończenie wiele.

Do wyboru mamy obrączki z białego złota, żółtego złota, srebra, ale również z innych mniej popularnych kruszców. Narzeczeni zazwyczaj wybierają złoto, ono cieszy się zdecydowanie największą popularnością. Duże znaczenie mają tutaj oczywiście preferencje estetyczne, niektórzy wybierają obrączki białe złoto, ponieważ nie lubią nosić tradycyjnego, żółtego złota. Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba być świadomym tego, że białe złoto nie występuje naturalne w naturze, aczkolwiek jest tworzone przez mieszanie stopu złota ze srebrem i niklem. Taką mieszankę pokrywa się rodem, który niestety po dłuższym użytkowaniu zaczyna się ścierać. Miedzy innymi dlatego, wiele osób mimo wszystko rezygnuje z obrączek z białego złota i wybiera ich tradycyjną wersję.

Cenne wskazówki, które przydarzą się podczas wyboru obrączek:

– niska cena obrączek, może oznaczać małą gramaturę, co oznacza, że będą nietrwałe,

– cena złota jest niezmienna, niezależnie od wybranego wzoru,

– większe rozmiary obrączek, będą droższe,

– waga obrączek ma istotny wpływ na trwałość i komfort codziennego użytkowania.

Obrączki to pamiątka na całe życie, dlatego nie warto wybierać ich w pośpiechu, warto dobrze przemyśleć decyzję i dać sobie trochę czasu na wybór odpowiedniego wzoru.

lifestylowy Administrator