biżuteria

Medaliki złote i srebrne dla każdego
Medaliki złote i srebrne dla każdego

medaliki złote

51 lat ago

Medaliki złote i srebrne dla każdego

medaliki złote Czy pamiętacie swoją Pierwszą Komunię Świętą? Czy pamiętacie, że wśród prezentów znajdował się na pewno…medalik? Trzeba przyznać, że w dawnych czasach ludzi nie było stać na drogie prezenty, jednak medal był obowiązkowym prezentem, które dziecko otrzymywało od Rodziców lub od chrzestnych, ewentualnie od dziadków. W dzisiejszych czasach bywa jednak różnie z takimi medalikami.

A medaliki są nadal obecne

Medaliki złote oraz medaliki srebrne są nadal do kupienia w każdym sklepie jubilerskim. Trzeba przyznać, że nikt nie powinien mieć problemu z zakupieniem takiej ozdoby dla swojego dziecka na Komunię Świętą. Tym bardziej, że ceny w porównaniu do poprzednich lat są ogromne. Kiedyś za taki złoty lub srebrny medalik trzeba było dać krocie,a dzisiaj dobry medalik można kupić nawet za sto złotych.

Piękno na szyi

Trzeba przyznać, że wybór medalików i wisiorków na nich zawieszonych jest ogromny. Możecie kupić tradycyjne z wizerunkiem Matki Boskiej lub z krzyżykiem. Jeżeli stawiacie na tradycję, to bez problemu dostaniecie delikatny łańcuszek z prostym krzyżykiem, bez żadnych ozdób. Jednak, jak wiadomo ludzie w obecnych czasach mają bardzo różne gusta i zamawiają bardziej wytworne medaliki, gdzie nawet krzyżyk ma delikatne cyrkonie lub kryształki. Są też krzyżyki z białego i żółtego złota, są medaliki z delikatnymi, malutki tabliczkami, upamiętniającymi dzień Komunii oraz jest wiele innych, pięknych medalików.

lifestylowy Administrator