Kosmetyki

Naturalna pielęgnacja ciała – kosmetyki bez parabenów
4 years ago

Naturalna pielęgnacja ciała – kosmetyki bez parabenów

kosmetyki bez parabenówSzkodliwe substancje chemiczne otaczają człowieka we współczesnym świecie ze wszystkich stron. Znajdują się coraz częściej nie tylko w powietrzu czy pożywieniu ale również i w stosowanych na co dzień kosmetykach do pielęgnacji ciała. Warto poświęcić chwilę na wybór produktów, które będą bezpieczne dla skóry.

Jakie produkty wybierać do pielęgnacji ciała?

W składzie większości kosmetyków, takich jak kremy czy szampony znaleźć można niebezpieczne kwasy SLS oraz parabeny, czyli substancje chemiczne sztucznie przedłużające okres przydatności tych produktów do użycia. Jak każdy produkt nasycony chemią, tak również i kosmetyki nie są zbyt zdrowe dla człowieka. Najlepszym rozwiązaniem będą produkty o naturalnym składzie, które nie zawierają sztucznych dodatków.

Kosmetyki bez parabenów – najlepsza pielęgnacja skóry

Na rynku produktów naturalnych, dostępnych jest sporo kosmetyków bez parabenów, zaliczają się do nich między innymi:
– szampony,
– balsamy do ciała,
– kremy do twarzy.

Produkty tego rodzaju można dostać przede wszystkim w drogeriach naturalnych, zarówno w tych które prowadzą sprzedaż wysyłkową oraz stacjonarną. Kupując kosmetyki naturalne, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na pewne kwestie. Przez to, że produkty naturalne nie zawierają sztucznych dodatków przedłużających ich żywotność, to posiadają stosunkowo krótki termin ważności. Warto więc kupować produkty w mniejszych opakowaniach, tak by zdążyć je zużyć przed datą końcową oznaczoną na opakowaniu.

lifestylowy Administrator