Kosmetyki

Naturalne masła do ciała – skuteczny sposób na jędrną i zdrową skórę
Naturalne masła do ciała – skuteczny sposób na jędrną i zdrową skórę

maslo do ciala

3 years ago

Naturalne masła do ciała – skuteczny sposób na jędrną i zdrową skórę

Nasza skóra z wiekiem traci elastyczności i staje się wiotka, podatna na zranienia, mniej jędrna. Jeśli nie zadbamy o jej prawidłową pielęgnację, szybko straci atrakcyjny wygląd – będzie szorstka, zaczerwieniona, przedwcześnie pokryją ją zmarszczki. Żeby skóra długo utrzymała dobrą kondycję, musi być starannie nawilżona. Jak zadbać o jej prawidłowe natłuszczenie i jakich produktów używać do codziennej pielęgnacji?

Dlaczego skóra jest w złej kondycji?

Na stan naszej skóry wpływa wiele czynników, od genów, przez wiek, po dietę. Z wiekiem skóra znacznie się osłabia, staje się cieńsza i podatniejsza na zranienia. Pojawiają się na niej pierwsze zmarszczki. Niezdrowy wygląd nasila nieprawidłowy sposób odżywiania się: za mało przyjmowanych płynów, menu bogate w tłuszcze i cukry, zamiast owoców. Na wysuszoną skórę i przedwczesne objawy starzenia wpływają także nałogi, zwłaszcza palenie papierosów. Jeśli do tego dodamy brak pielęgnacji, trudno się dziwić, że skóra jest sucha, nieprzyjemna w dotyku i podrażniona.

Jak przywrócić skórze piękny, zdrowy wygląd?

Zaniedbana skóra potrzebuje solidnego nawilżenia. Nie wystarczą jej lekkie kremy nakładane po prysznicu. Ratunkiem może okazać się dobrej jakości maslo do ciala, które silnie natłuszcza i dostarcza mnóstwa cennych witamin, które działają ożywczo i regenerująco. Najlepszym wyborem są naturalne masła do ciała bez dodatku konserwantów i substancji zapachowych. Masła ręcznie wytwarzane mają wysoką jakość i są bezpieczne nawet dla osób ze skórą skłonną do podrażnień czy alergiczną.

lifestylowy Administrator