Turystyka

Barcelona dla aktywnych
Barcelona dla aktywnych

architektura w Barcelonie

53 lata ago

Barcelona dla aktywnych

Stolica Katalonii to zabytki. Piękne kościoły, malownicze parki i cuda architektury… ale nie tylko! W Barcelonie można też zwiedzać i równocześnie aktywnie spędzać czas. Jeżeli, więc zastanawiasz się co zobaczyć w Barcelonie, to koniecznie przeczytaj artykuł i dodaj na swoją listę wybrane miejsca.

Co w Barcelonie powinien zobaczyć fan piłki nożnej?

stadion Camp Nou w Barcelonie

Wszyscy znają klub FC Barcelona. Nie trzeba być maniakiem piłki nożnej, by o nim słyszeć. Zwiedzanie Barcelony warto rozpocząć od Camp Nou, czyli stadionu. To po prostu wymarzone miejsce dla rodzin z dziećmi i wszystkimi, którzy interesują się piłką. Można zwiedzić trybuny stadionu, bardzo rozbudowane muzeum… a czasem, nawet wejść do szatni. To dobra okazja, aby zwiedzanie Barcelony uczcić pamiątkowym zdjęciem przy szafkach najsławniejszych piłkarzy Hiszpanii.

Bunkers del Carmel, czyli spojrzenie na Barcelonę z wysokości

Dużym powodzeniem cieszą się wszystkie miejsca, z których widać miasto z góry. Jak każda duża metropolia, Barcelona tętni życiem. Podziwianie jej panoramicznego widoku, może być bardzo rozwijającym doświadczeniem. Bunkry, to tak naprawdę pozostałości po fortyfikacjach z okresu II Wojny Światowej, które znajdują się w dzielnicy del Carmel. Wzgórze, na którym się znajdują ma 262 m. Zdecydowanie wyższe jest Tibidabo. Ma aż 512 m wysokości. Jego teren jest nie tylko punktem widokowym, ale też rozbudowanym parkiem rozrywki. Ciekawostką jest, że park ten działa już od przeszło wieku. W ten sposób to jeden z najstarszych i równocześnie najwyżej położonych, parków rozrywki na świecie. Na szczycie Tibidabo znajduje się też Kościół Najświętszego Serca.

A może trochę sztuki?

W Barcelonie są nie tylko kościoły i punkty widokowe. Jest to miasto, obfitujące w dzieła artystyczne. Decydując się na to, co warto zobaczyć w Barcelonie, nie powinno się zapominać o Muzeum Picassa, Muzeum Gaudiego, czy Muzeum Narodowego w Palacio Nacional de Montjuïc. Pobyt w Katalonii, to świetna okazja by zobaczyć wiele dzieł sztuki, reprezentujących epoki od średniowiecza, aż po współczesność.

lifestylowy Administrator