Moda

Buty Salewa- co je wyróżnia?
Buty Salewa- co je wyróżnia?
54 lata ago

Buty Salewa- co je wyróżnia?

Buty Salewa to propozycja obuwia wprost idealnego na długie wyprawy trekkingowe czy na piesze wędrówki po górach. To specjalistyczne obuwie dobrze sprawdzające się w każdych warunkach pogodowych. Jednocześnie, są to buty, które dobrze się nosi ze względu na fakt, że są nie tylko lekkie, ale i zapewniają stopie możliwość oddychania. 

Dlaczego warto postawić właśnie na tę markę? 

Buty trekkingowe Salewa występują w wielu wariantach kolorystycznych, ale najistotniejsze jest to, że są to buty o dobrej wodoszczelności. Jest to szczególnie ważne podczas długich wypraw i spacerów, kiedy nawierzchnia może być mokra lub może padać deszcz. Buty te są wykonane z wytrzymałych materiałów, można więc liczyć na ich niezawodność. 

  • W butach trekkingowych Salewa stosuje się specjalny materiał Gore- Tex. Jest on materiałem z membraną, która ma szczególne właściwości. Stanowi bardzo dobrą ochronę zarówno przed wiatrem jak i przed deszczem. 
  • Zastosowanie gumowego rantu w butach tej marki sprawia, że ich użytkowanie może być znacznie dłuższe- nie ulegają one aż tak szybko uszkodzeniu i zużyciu. 
  • Wysoki komfort wewnątrz buta zapewnia wyprofilowana, specjalna wkładka. Często wykonuje się ją z materiałów pochodzących z recyklingu. System MFF+ opiera się o wkładkę, która ma różny stopień wypełnienia w zależności od tego, jakiego miejsca dotyczy. Ta dwustopniowa regulacja pozwala na większą wygodę w każdych warunkach. 
  • Bezpieczeństwo użytkowania butów jest zapewniona między innymi poprzez inteligentną konstrukcję części przedstopia oraz wygodne sznurowanie butów. Czasem stosowane są dodatkowe kolce lub też dodatkowa dziurka do sznurowania, która pozwala na jeszcze lepsze ustabilizowanie stopy w bucie. 

Buty Salewa męskie- jakie najlepiej wybrać? 

Salewa to marka obuwia, na której można polegać idąc w góry, ale co istotne- można wybierać spośród przynajmniej kilku typów obuwia. Można więc dobrać te buty pod kątem swoich indywidualnych potrzeb. 

  • W ofercie butów męskich Salewa znajdziemy buty podejściowe, zapewniają one dobre wyczucie terenu i świetną przyczepność nawet na trudnych półkach skalnych. Siatka wewnątrz buta zapobiega ślizganiu się stopy. Podeszwa wykonywana jest z gumy. 
  • Buty trekkingowe- to buty z nieco wyższą cholewką, która również wpływa na stabilizację stopy w bucie, co sprawdza się w terenie. W takich butach spokojnie można zaplanować nawet całodniową wędrówkę- są niesamowicie wygodne. 
  • Obuwie przeznaczone do szybkiego, dynamicznego poruszania się w terenie oraz do wspinania się po górach. Są to buty niskie, które są wykonywane z wyjątkowo lekkich, ale trwałych materiałów. W strefie palców zastosowano TPU, co chroni je przed urazami spowodowanymi uderzeniami o kamienie czy o korzenie drzew. Podeszwa Climbing Zones zapewnia optymalną przyczepność do podłoża, dzięki czemu można skupić się na dynamice poruszania się. 
lifestylowy Administrator