Akcesoria kuchenne

Czajnik gazowy czy elektryczny?
Czajnik gazowy czy elektryczny?

czajnik king hoff Bokono

53 lata ago

Czajnik gazowy czy elektryczny?

Osoby, które planują kupić nowy czajnik zastanawiają się czy wybrać model na gaz, czy na prąd. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, dlatego też warto się z nimi zapoznać, dzięki czemu łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

Jakie zalety ma czajnik gazowy?

Jedną z największych zalet czajników gazowych jest bardzo przystępna cena oraz to, że nie psują się. Czajniki elektryczne zazwyczaj po 3-4 latach nadają się niestety do wyrzucenia. Godne uwagi są przede wszystkim czajniki gazowe ze zdejmowaną pokrywką i metalowym, odchylanym gwizdkiem. Nowoczesny czajnik na gaz przystosowany jest praktycznie do wszystkich typów kuchenek. Jego potencjał można wykorzystać nie tylko na kuchenkach elektrycznych, gazowych i indukcyjnych, ale również halogenowych, które w ostatnim czasie cieszą się olbrzymim zainteresowaniem.

Jaki nowoczesny czajnik na gaz wybrać?

Najlepszym wyborem jest czajnik gazowy, który ma stalową rączkę z gumową okładziną, dzięki której można uniknąć poparzenia dłoni podczas robienia herbaty. Godne uwagi są stalowe czajniki na gaz, które bardzo długo utrzymują ciepło, dzięki czemu nie trzeba długo czekać na kolejne podgrzanie wody. Najbardziej wymagające osoby powinny postawić na czajnik ze stali węglowej, który dodatkowo pokryty jest wysokiej jakości emalią. Można znaleźć także czajniki w których to emalia zmienia kolor podczas podgrzewania wody.

lifestylowy Administrator