biżuteria

Czy kolczyk do pępka jest zdrowy?
Czy kolczyk do pępka jest zdrowy?
52 lata ago

Czy kolczyk do pępka jest zdrowy?

Kolczyki do pępka jeszcze kilka lat temu były bardzo modne. Obecnie widzi się je dużo rzadziej, choć wciąż zdarzają się ich entuzjastki. Pojawiają się też głosy, że kolczyki te nie są zdrowe. Jak to wygląda w rzeczywistości? Czy złote kolczyki do pępka są zdrowe, czy może nie powinno się ich używać?

Jakość ma znaczenie

Jeśli chodzi o kolczyk do pępka, to kluczowe okazuje się zwrócenie uwagi na jakość biżuterii. Złoty kolczyk do pępka powinien być bezpieczny, bo nie powinien wywoływać żadnej reakcji alergicznej. To bardzo ważne, bo tanie kolczyki wykonane z metalu jedynie pomalowanego złotą lub srebrną farbą bardzo często są przyczyną pojawienia się ropiejących zmian w pępku. Jest to szczególnie niebezpieczne, jeśli weźmie się pod uwagę świeżo wykonane przekłucie skóry. Jest ono wyjątkowo wrażliwe i nieprawidłowa pielęgnacja może być przyczyną pojawienia się rany, która będzie wyjątkowo bolesna. Dobrej jakości złotą biżuterię znajdziesz w Marko w którego ofercie jest również kolczyk do pępka.

Nie ma przeciwwskazań

Kolczyk złoty do pępka jest rodzajem biżuterii, która nie ma negatywnego wpływu na zdrowie. To wyjątkowa ozdoba, która nie jest bardzo inwazyjna. To ważne, bo jest też równoznaczne z tym, że biżuteria nie ma negatywnego wpływu na zdrowie. To po prostu ozdoba i nie należy łączyć jej z ewentualnymi problemami zdrowotnymi. Kolczyk nie może mieć na nie wpływu. Oczywiście problem może się pojawić, jeśli kolczyk zostanie siłą wyrwany z pępka, co wiązałoby się z uszkodzeniem skóry. Jest to bolesne i może być przyczyną powstania rany, która będzie się trudno goiła. Trzeba też zaznaczyć, że wyrwanie kolczyka przez przypadek jest bardzo trudne i raczej nie ma ryzyka, że taka sytuacja będzie miała miejsce. Brzuch z pępkiem ozdobionym złotym kolczykiem wygląda bardzo imponująco i egzotycznie. To bardzo ważne, że nie wpływają one na zdrowie i można je nosić bez żadnych obaw.

lifestylowy Administrator