Uroda

Czyściki międzyzębowe- czy warto z nich korzystać?
Czyściki międzyzębowe- czy warto z nich korzystać?

czyściki do zębów

54 lata ago

Czyściki międzyzębowe- czy warto z nich korzystać?

Nie da się ukryć, że śnieżnobiałe zęby są największym marzeniem każdego z nas. Okazuje się również, że nie szczędzimy naszych oszczędności na zakupy odpowiednich past do zębów, płynów do płukania ust, czy nawet pasków wybielających. Starannie wybieramy szczoteczki i jednocześnie poświęcamy odpowiednio dużo czasu na to, by szczotkować zęby starannie i dokładnie. Niemniej jednak bardzo często zapominamy o przestrzeniach między zębowych, w których gromadzi się zwykle najwięcej bakterii. Właśnie dlatego potrzebne są nam czyściki międzyzębowe.

Czym są czyściki międzyzębowe?

Czyszczenie przestrzeni międzyzębowych dla każdego z nas powinno być najważniejszym priorytetem. Okazuje się, że to właśnie tam gromadzi się najwięcej bakterii i resztek jedzenia, które mogą nawet doprowadzić do rozwoju próchnicy i innych chorób zębów. Właśnie dlatego powinniśmy wykorzystywać czyściki międzyzębowe. Jak one wyglądają i czym są? Otóż najprościej można powiedzieć, że czyściki do zębów to:

  • cienkie patyczki, zakończone miękką, silikonową szczoteczką;
  • czyściki do zębów pozwalają nam na swobodne i dokładne czyszczenie przestrzeni międzyzębowych;
  • czyściki międzyzębowe są jednorazowego użytku.

Za pomocą tak niewielkiego gadżetu, możemy szybko i skutecznie usunąć resztki pokarmu, które osadziły się między naszymi zębami. W ten sposób zadbamy o pełną i kompleksową higienę jamy ustnej i z całą pewnością pomoże nam to również efektywnie zadbać o ogólny stan naszego uzębienia. Czyściki międzyzębowe odpowiednio stosowane nie powodują krwawienia dziąseł, a także nie wpływają negatywnie na stan naszych zębów.

Jak i kiedy stosować czyściki do zębów?

Czyściki do zębów są wyjątkowo proste w stosowaniu. Tak naprawdę musimy jednak pamiętać, by skorzystać z nich bezpośrednio przed szczotkowaniem zębów. Czyściki międzyzębowe nie zbierają resztek pokarmu i bakterii, a jedynie pomagają je usunąć z przestrzeni międzyzębowych. W efekcie będą się one osadzały na płytce zębów, a przy pomocy szczotkowania możemy je bezpiecznie i skutecznie usunąć. Pamiętajmy także o tym, by wykorzystywać czyściki międzyzębowe z rozwagą i wyczuciem. Nie możemy na siłę wpychać je pomiędzy zęby, czy operować nimi zbyt blisko linii dziąseł, gdyż możemy w ten sposób narazić się na kontuzje. Odpowiednie stosowanie czyścików do zębów jest absolutnie bezpieczne i nie doprowadzi do wystąpienia nieoczekiwanego krwawienia z dziąseł. Warto więc o tym pamiętać, w momencie kiedy zdecydujemy się na korzystanie z tego praktycznego gadżetu.

lifestylowy Administrator