biżuteria

Dlaczego srebro jest dobrym metalem do wyrobu bransoletek?
Dlaczego srebro jest dobrym metalem do wyrobu bransoletek?

Srebrne bransoletki

55 lat ago

Dlaczego srebro jest dobrym metalem do wyrobu bransoletek?

Srebro już od wieków jest jednym z najpopularniejszych pierwiastków wykorzystywanych przy wyrobach jubilerskich. Obok złota, jest to jeden z najczęściej używanych metali szlachetnych do produkcji biżuterii. Na rynku znajduje się wiele rodzajów biżuterii wykonanej z tego materiału. Obecnie bardzo dużą popularność zyskują srebrne damskie bransoletki.

Dlaczego srebro jest tak pożądanym kruszcem w jubilerstwie?

Pierwiastek ten jest idealnym materiałem do wyrobu różnorodnych ozdób i dlatego był wykorzystywany w tym celu już w czasach starożytnych. Jest to metal kowalny i ciągliwy, przez co bardzo łatwo formować go w rozmaite kształty. Jest to bardzo pożądana cecha przy wyrobie srebrnych bransoletek. Oprócz tego przedmioty te charakteryzują się wspaniałym połyskiem i pięknie prezentują się na ręce właścicielki. 

Inną cechą srebra, która sprawia, że jest ono tak wartościowe w kontekście wyrobów biżuteryjnych, jest jego wytrzymałość mechaniczna i odporność na odczynniki chemiczne. Należy ono do grupy tak zwanych metali szlachetnych, co oznacza, że nie wchodzi ono w reakcje z większością kwasów czy zasad. Bransoletki srebrne (https://ergold.pl/115-bransoletki-srebrne) nie są więc podatne na zniszczenie i służą długie lata, dzięki swojej bierności chemicznej.

Srebrne bransoletki

Na jaką bransoletkę się zdecydować?

Wybór srebrnej damskiej bransoletki zależy głównie od osobistych preferencji. Wyroby takie świetnie nadają się na prezenty, trzeba jednak mieć na uwadze gust obdarowywanej osoby. Wybór jest naprawdę szeroki – w ofercie sklepów jubilerskich można znaleźć bransoletki w najróżniejszych formach, takich jak choćby cienkie łańcuszki, czy srebrne obręcze. Wiele z nich jest dodatkowo upiększona różnorodnymi kamieniami ozdobnymi.

lifestylowy Administrator