Kosmetyki

Dobre pędzle do makijażu gwarantują efekty
54 lata ago

Dobre pędzle do makijażu gwarantują efekty

Doświadczone wizażystki nie pozostawiają złudzeń. Nie ma mowy o perfekcyjnie wykonanym makijażu bez użycia odpowiednio dobranych i dobrych jakościowo pędzli. Rozglądając się w ofertach łatwo dostać zawrotu głowy. Na które pędzle do makijażu zdecydować się na początek?

Oczy

Do tego, by wykonać perfekcyjny makijaż oka, wystarczą dwa pędzle. Szerokim i płaskim łatwo będzie nałożyć cień na powiekę. Puchatą kulką bez problemu rozetrze się granice między cieniami tak, by były one niewidoczne. W zależności od indywidualnych upodobań, pędzle mogą być wykonane z włosia naturalnego lub sztucznego. Ze względu na to, że powieka jest wrażliwa, powinno ono być miękkie i delikatne dla skóry.

Twarz

Makijaż twarzy to nakładanie na nią wielu produktów. Do każdego z nich potrzebne są inne pędzle do makijażu. W równomiernym rozprowadzeniu podkładu pomoże pędzel ze sztywnym włosiem. Powinien od być płaski i niewielkich rozmiarów, dzięki którym dotrze m.in. do załamań przy nosie. Duży, gęsty i miękki posłuży do wykończenia makijażu twarzy sypkim pudrem. Mniejszy przyda się do nałożenia różu. Jego włosie może być ścięte na skos lub uformowane w kulkę.

Pędzle wymagają troski

O pędzle do makijażu trzeba dbać. Sposób ich czyszczenia należy dobrać odpowiednio do rodzaju włosia, z jakiego został wykonany. Przechowując je warto zadbać, by główki się nie odkształcały. Wskazane jest też ograniczenie ich kontaktu z wodą do niezbędnego minimum. Zalegająca we włosiu wilgoć spowoduje jego wypadanie.

lifestylowy Administrator