dla zwierząt

Gdzie postawić w domu psie legowisko?
Gdzie postawić w domu psie legowisko?

domek dla psa w dobrej ofercie

54 lata ago

Gdzie postawić w domu psie legowisko?

Wydawać by się mogło, że miejsce stania psiego legowiska może być całkowicie dowolne i nie ma co sobie tą sprawą zaprzątać zbyt mocno uwagi. Jest to ogromny błąd, ponieważ psy jak każde inne stworzenia, mają różne potrzeby i charaktery, co oznacza, ze w inny sposób mogą chcieć spędzać swój czas, a także inaczej traktować swoje stado, którym są mieszkający z nim ludzie.

Od czego zależy miejsce legowiska?

domek dla psa w dobrej ofercieTo, gdzie postawić legowisko zależne jest od dwóch czynników. Przede wszystkim od charakteru psa, czyli tego, czy jest bardziej psem skrytym, który woli się ukrywać przed ludźmi i większość swojego czasu spędzać samemu ze sobą, czy może jednak jest to pies, który jest typem śpiącego na człowieku, ponieważ na nim jest najwygodniej i do tego drapie podczas snu.
Drugim czynnikiem określającym miejsce postawienia legowiska jest sam typ legowiska, dobre można kupić w sklepie Obroża-elektryczna. To czy mamy do czynienia z domkiem dla psa, czy może zwykłym, otwarty legowiskiem również ma wpływ na jego usytuowanie.

Jak dokonać wyboru miejsca?

Pies, który żyje z całą rodziną i każdą wolną chwilę lubi spędzać z nimi, z pewnością będzie odczuwał potrzebę stałego pilnowania i obserwowania swojego stada. Taki pies po pierwsze będzie wolał mieć legowisko otwarte, a po drugie będzie musiał leżeć w takim miejscu, aby z jednego punktu obserwować maksymalnie dużą przestrzeń. I tak właśnie powinno być ustawione legowisko dla takiego psa. W takim miejscu mieszkania, z którego można wzrokiem objąć możliwe największy obszar.
Zupełnie inaczej do tego pochodzą psy, które są typem samotnika i zdecydowanie wolą zamknięty domek dla psa niż otwarte legowisko. Taki pies potrzebuje spokoju i ciszy, dlatego też dobrze jest ustawić taki domek nieco na uboczu. Oczywiście w granicach rozsądku, ponieważ mimo wszystko pies, nawet ten najbardziej spokojny, musi mieć kontakt ze swoi stadem.

lifestylowy Administrator