Jak należy czyścić złote bransoletki?
Złote bransoletki nawet po wielu latach użytkowania prezentować będą się bardzo okazale. Pamiętać należy jednak o ich prawidłowym przechowywaniu i systematycznym czyszczeniu. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, jak prawidłowo czyścić złotą biżuterię.
Czyszczenie złota – co trzeba wiedzieć?
Przy czyszczeniu złota warto zwrócić uwagę na jego kolor. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że białe złoto jest znacznie delikatniejsze od złota kolorowego. Specjaliści polecają trzymanie biżuterii w oddzielnych pojemniczkach, dzięki czemu można uniknąć przypadkowych uszkodzeń. Przy pielęgnacji tego rodzaju złotej bransoletki należy zrezygnować z tradycyjnej szczoteczki. Przy białym złocie najlepiej sprawdzą się miękkie ściereczki. Doświadczeni jubilerzy czyszczą złote bransoletki za pomocą specjalnego roztworu amoniaku. Oryginalna bransoletka złota zanurzona w takim roztworze po wyjęciu prezentować będzie się jak nowa.
Cenne wskazówki
Najtrudniejsze w czyszczeniu są złote bransoletki, które posiadają dodatkowe elementy. Mowa tutaj między innymi o drogich kamieniach szlachetnych. Przy tego typu biżuterii należy oczywiście skorzystać z nieco innych metod czyszczenia. Bransoletka złota z kamieniami ozdobnymi w żadnym wypadku nie może być zanurzona w wodzie z ogólnodostępnymi detergentami. Biżuterii nie można także płukać pod silnym strumieniem wody ponieważ można ją uszkodzić. Złota bransoletka z kamieniami dekoracyjnymi powinna być czyszczona w roztworze wody z płynem do naczyń. Złote elementy można delikatnie polerować za pomocą ściereczki z mikrofibry.
Fachowe czyszczenie
Osoby, które nie czują się na siłach, aby przywrócić do życia stare bransoletki ze złota mogą skorzystać z pomocy specjalistycznych firm. Doświadczeni jubilerzy bardzo często oferują swoim klientom czyszczenie biżuterii.