Turystyka

Jak podróżować z psem?
Jak podróżować z psem?

podróż z psem jest cool

53 lata ago

Jak podróżować z psem?

Pies to prawdziwy przyjaciel człowieka, każdy miłośnik zwierząt z pewnością stanął kiedyś przed wyborem czy wziąć psa ze sobą na wakacje, czy zorganizować mu opiekę na miejscu. Podróżowanie z psem w dzisiejszych czasach wcale nie jest takie trudne, jak może się wydawać, przy czym w tym wypadku dużo zależy od charakteru naszego pupila.

Podróż w transporterze

Chociaż większość zwierząt nie przepada za plastikowymi klatkami, to właśnie ten sposób podróżowania jest najbezpieczniejszy. Transporter albo torba dla psa – (https://www.obroza-elektryczna.pl/torby-dla-psow/) to podstawa, szczególnie jak podróż będzie długa, a zwierze podczas jazdy się stresuje i może być niesforne. W przypadku nagłego hamowania czy innych niebezpiecznych sytuacji na drodze, transporter ochroni psa przed ewentualnymi obrażeniami.

Postoje co 2-3 godziny

Jeżeli wybieramy się w dłużą podróż z psem, pamiętajmy, aby co 2-3 godziny zrobić postój, aby zwierze mogło załatwić swoje sprawy fizjologiczne oraz napić się wody. Nie należy karmić pupila 3 godziny przed podróżą, gdyż w razie silnego stresu układ pokarmowy może nie działać tak, jak powinien. Niektóre zwierzęta dobrze znoszą podróż, inne nie lubią podróżować i przeżywają bardzo duży stres.

Jak się przygotować?

Pies powinien posiadać odpowiednie szczepienia, szczególnie jeśli wybieramy się w podróż za granicę. Przed podróżą należy przyzwyczajać zwierze do transportera, aby w czasie podróży mniej się stresowało. Prawda jest taka, że niezależnie od tego czy zostawiamy psa pod opieką w domu, czy bierzemy go ze sobą w podróż jest to dość stresujące. Nie mniej jednak, jeżeli odpowiednio wcześnie przygotujemy się do takiej podróży, to urlop z pewnością będzie przyjemniejszy.

Bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróżowania samochodem jest ważne, pamiętajmy, że pies w torbie czy transporterze będzie o wiele bardziej bezpieczny, niż w przypadku, gdy będziemy przewozić go normalnie na siedzeniu.

lifestylowy Administrator