Moda

Jak zakładać i kiedy nosić gorset?
53 lata ago

Jak zakładać i kiedy nosić gorset?

Kilkaset lat temu, kobiety, by wyglądać pięknie, ponętnie i szczupło, wiązały sobie w talii ciasne, niewygodne gorsety. Ich noszenie miało za zadanie ściskać talię i brzuch, tym samym eksponując biust i wyszczuplając talię. Noszenie gorsetów po dziś dzień jest sposobem na wyszczuplenie talii bez diet i ćwiczeń do rozmiaru, który nas satysfakcjonuje – coraz bardziej przybierającym na sile.

Wiązanie gorsetu nie jest trudną rzeczą, ale wymaga wysiłku. Dostępne dziś w sklepach gorsety są o wiele lepszej jakości niż te z dawnych czasów. Wyprodukowane są z trwałych, ale bardzo miękkich i przyjemnych dla ciała materiałów, dlatego do ich noszenia łatwo się przyzwyczaić. Samodzielne wiązanie gorsetu jest sztuką, ale można się go nauczyć. Gorset należy całkowicie rozsznurować i przyłożyć wiązaniem do tyłu. Busk należy zapiąć od dołu do góry i poprawiamy gorset na ciele. Następnie należy zawiązać sznurowanie gorsetu zaczynając od środkowych sznurków.
Gorset powinien być zakładany podczas swobodnego oddychania – ani na wdechu, ani na wydechu. Nie należy go sznurować zbyt ciasno, by nie utrudniać sobie ruchu ani oddychania. Odpowiednio założony gorset pięknie wyszczupli talię, podkreśli biust i zmniejszy widoczność brzucha. Będzie idealnym uzupełnieniem seksownej wieczorowej kreacji, pozwoli również wyszczuplić naszą talię, by była ona rzeczywiście węższa, a przez to – by figura miała ładniejszy kształt.

lifestylowy Administrator