Hobby

Jak zrobić świece sojowe?
Jak zrobić świece sojowe?

Jak zrobić świece sojowe

53 lata ago

Jak zrobić świece sojowe?

Świeca sojowa to ekologiczna alternatywa dla świeczek wykonanych z parafiny. Świeca sojowa, podczas wypalania, nie wydziela żadnych substancji rakotwórczych. Wydziela też mniej dwutlenku węgla, od świec z parafiny. Dlatego osoby kochające atmosferę, jaką wieczorem wprowadzają zapalone świece, coraz chętniej wybierają świece sojowe. Miłośników DIY ucieszy, że taką świecę bardzo łatwo można wykonać samemu. Co jest potrzebne i jak samodzielnie zrobić świecę sojową w domu?

Co jest potrzebne do wykonania świecy sojowej?

Aby samodzielnie zrobić świecę sojową, potrzebnych jest kilka rzeczy, które z łatwością można kupić w okolicznych sklepach lub przez internet.

Do wykonania świecy sojowej potrzebne będą:

  • ekologiczny wosk sojowy
  • olejek eteryczny o wybranym zapachu
  • bawełniany lub drewniany knot
  • szklany słoiczek lub inne szklane naczynie

Jak wykonać świecę sojową?

Mając wszystkie składniki, można przejść do wykonania świecy. O tym, jak zrobić świece sojowe, szerzej znajdziesz we wpisie pod adresem https://topwosk.pl/pl/blog/Jak-zrobic-swiece-sojowe-DIY/3.

zrobione świece sojowe DIY

Jak zrobić świece sojowe samodzielnie?

  • Wosk należy podgrzać w kąpieli wodnej. Maksymalna temperatura wosku to 60°C, dlatego nie zrobić tego np. w mikrofalówce, gdzie ciężko byłoby kontrolować proces rozpuszczania. Po całkowitym rozpuszczeniu wosku zdejmujemy naczynie z woskiem z ognia i czekamy aż ostudzi się do około 40°C
  • Czas na dodanie olejku eterycznego. Po dolaniu olejku należy dokładnie wymieszać wosk z olejkiem.
  • Teraz trzeba przygotować naczynie, w którym będzie świeca. Knot trzeba zamoczyć w wosku i z jego pomocą przykleić go do spodu naczynia.
  • Następnie wosk należy przelać do naczynia. Zanim wosk zastygnie (może to trwać około 24 godzin), warto usztywnić knot np. spinaczem.

Świeca będzie gotowa po około 24 godzinach, kiedy wosk całkowicie zastygnie. Po tym czasie można ją zapalić lub ładnie ozdobić i przygotować dla kogoś piękny, ekologiczny prezent.

lifestylowy Administrator