galanteria i dodatki

Jaką wybrać torebkę damską?
53 lata ago

Jaką wybrać torebkę damską?

Krążą plotki, że damska torebka pomieści wszystko. Jednak żeby wytrzymała takie obciążenie musi być wykonana z dobrego materiału, a także powinna mieć mocne szwy i zamki. Dobrze także, by podszewka była zrobiona z wytrzymałego materiału. Bo często jest tak, że własnie podszewki szybko się prują i z powodu dziur torebka przestaje być użyteczna.

Różne rodzaje torebek damskich

Rodzajów torebek jest mnóstwo. Jednak omówię tutaj trzy główne typy, do których zaliczamy: torebkę wizytową, torebkę klasyczną, a także torebkę nieformalną.

Torebka wizytowa

Znakiem rozpoznawczym torebki wizytowej są jej niewielkie rozmiary. Może być wykonana z błyszczącego materiału, posiada dodatki w postaci cekinów czy korali. Posiada długi pasek na ramię lub krótki na breloczku. W środku znajdzie się miejsce na telefon, puder czy szminkę, czyli to, co każda kobieta mieć powinna. Torebka wizytowa powinna pasować do sukienki, którą wybrałyśmy na daną okazję.

Torebka klasyczna

Ma kształt prostokąta lub trapezu. Może mieć skórzany wierzch. Uchwyty przeznaczone są do noszenia na ramieniu. Nie posiada zewnętrznych kieszonek. W środku wyposażona jest w podszewkę, która posiada kieszonki, na przykład na telefon czy jakieś drobiazgi.

Torebka nieformalna

Zaliczamy do nich na przykład prostokątne listonoszki, które są przekładane przez ramię, czy plażowe koszyki. To wszystkie torebki o oryginalnych kształtach, które kojarzą się ze sportowym i luźnym stylem. Torebki damskie powinny pasować do stylu ubierania oraz osobowości właścicielek, które je noszą.

lifestylowy Administrator