Damskie zegarki

Jaki zegarek kupić?
Jaki zegarek kupić?

zegarek

55 lat ago

Jaki zegarek kupić?

Wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego niż zakup zegarka. Jednak ilość dostępnych na rynku modeli jest tak duża, że często zadanie to okazuje się znacznie bardziej skomplikowane, niż by się mogło wydawać na pierwszy rzut oka. Kupić model sportowy, a może elegancji? O jakim rodzaju szkła? Z jakim mechanizmem? Na wszystkie te pytania trzeba znać odpowiedź przed wydaniem swoich pieniędzy.

Typ zegarka

Najważniejsze pytanie, jakie trzeba postawić przed zakupem zegarka, to jaki wybrać jego typ. Nie chodzi tu jednak o to, czy będą to damskie zegarki, czy męskie, a o konkretny ich rodzaj. A rodzai tych jest dość pokaźna ilość. Wymienić tu chociażby należy model klasyczny, sportowy, casulaowy i wieczorowy. Jak sama ich nazwa wskazuje, zupełnie inne jest ich przeznaczenie i wygląd. Warto więc przed zakupem dokładnie określić, do czego dany zegarek będzie wykorzystywany. Jeśli będzie to typowa biżuteria, zakładana na specjalne okazje, warto kupić model nieco bardziej elegancki. Jeśli jednak będzie to zwykły codzienny zegarek, lepiej jest postawić na wygodę i przystępny wygląd.

Jakie szkło w zegarku?

Zegarek wbrew pozorom jest bardzo delikatnym i kruchym urządzeniem. Szczególnie dotyczy do szkieł, które wykorzystywane są w zegarkach. Damskie zegarki Nildess najczęściej posiadają szkiełko mineralne, które ma całkiem zadowalające parametry. Męskie zegarki najczęściej wyposażone są w szkło szafirowe, które cechuje się najlepszymi parametrami twardości.

Rodzaje mechanizmów

Zupełnie osobną kwestią w wyborze zegarka jest jego mechanizm. Wydawać by się mogło, że zegarek ma po prostu pokazywać dany czas. Istnieją jednak dwa sposoby na spełnienie tej funkcji. Zdecydowanie najpopularniejszym jest mechanizm kwarcowy, który jest tani, precyzyjny i nie zajmuje dużo miejsca wewnątrz zegarka, co jest efektem jego małego skomplikowania. Drugim typem jest mechanizm automatyczny, który jest bardziej skomplikowany, przez co również droższy, jednak zapewnia znacznie lepsze właściwości estetyczne. Jest on przez to wykorzystywany z reguły w znacznie droższych modelach.

lifestylowy Administrator