Kosmetyki

Jakie kryteria brać pod uwagę, wybierając krem do rąk?
Jakie kryteria brać pod uwagę, wybierając krem do rąk?
54 lata ago

Jakie kryteria brać pod uwagę, wybierając krem do rąk?

Kremy do rąk są jednymi z najczęściej kupowanych kosmetyków. Przydają się na co dzień, niezależnie od pory roku. Latem zabezpieczają delikatną skórę dłoni przed ostrymi promieniami słońca, piaskiem z plaży oraz wielkomiejskim kurzem. Zimą z kolei dają osłonę przed mrozem i chłodnym wiatrem. Kremy do rąk profilaktycznie mogą stosować wszyscy, choć istnieje grupa osób, które zdecydowanie muszą to robić. Chodzi zwłaszcza o osoby narażone na urazy skóry dłoni za sprawą wykonywanej profesji bądź ze względu na wyjątkową wrażliwość, i cienkość skóry na rękach. Nie ma złotej recepty, jeśli o chodzi o krem idealny. Kupując krem do rąk, trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych wytycznych.

Indywidualne potrzeby skóry

Istnieją różne rodzaje kremów do rąk. Jedne przeznaczone są stricte do nawilżania dłoni przesuszonych, inne mają chronić i dać odpowiednią barierę przed szkodliwymi czynnikami. Jeszcze inne będą regenerowały naskórek, który uległ zniszczeniu w związku z wiekiem danej osoby lub destrukcyjnym rodzajem prac manualnych. Każda osoba powinna zatem dostosować wybór do potrzeb swoich dłoni. Nie warto sugerować się wyłącznie obowiązującą modą i faktem, że na ekranie telewizora dany produkt reklamuje światowej sławy modelka. Każdy ma inne potrzeby i preferencje. Dlatego też u każdego sprawdzi się inne rozwiązanie.

Zawartość

Skład produktu jest jedną z kluczowych kwestii. Jeśli jakaś osoba jest uczulona na którykolwiek ze składników preparatu, powinna go zdecydowanie unikać i wybrać krem bez substancji drażniącej. Krem do rąk w miarę możliwości powinien mieć jak najprostszy skład, w którym znajdą się elementy pochodzenia naturalnego. Często do kremów dodawane są składniki, które nie mają wartości odżywczych, a jedynie mają za zadanie poprawić wygląd lub zapach kremu.

Atesty i certyfikaty

Należy zdecydowanie zwracać uwagę na to, czy krem pochodzi z wiarygodnego źródła i jest polecany przez specjalistów oraz spełnia wyznaczone przepisami prawa normy dla tego typu produktów. Tanie kremy zakupione w nieautoryzowanych sklepach mogą powodować przykre konsekwencje jak wypryski na skórze, czy przebarwienia.

Konsystencja i wydajność

Odpowiednia konsystencja kremu sprawia, że nie trzeba go nakładać dużo, by był skuteczny i doskonale pokrył całą powierzchnię dłoni. Czasem warto zainwestować nieco więcej pieniędzy w wysokiej jakości krem, ponieważ inwestycja ta zwróci się z nawiązką, gdyż taki krem do rąk będzie przede wszystkim wydajny. Jest to istotne, ponieważ dzięki swojej wydajności krem będzie wystarczał na długo, nawet przy codziennym użytkowaniu.

lifestylowy Administrator