Wnętrza

Jakie plakaty wybrać do pokoju dziecka?
Jakie plakaty wybrać do pokoju dziecka?
53 lata ago

Jakie plakaty wybrać do pokoju dziecka?

Gdy dziecko przychodzi na świat, jego zmysł wzroku nie jest jeszcze w pełni rozwinięty. Oczka maluszka reagują głównie na światło, nie dostrzega on konkretnych barw ani kształtów w taki sposób, w jaki widzą świat dorośli. Stanowi to w pewnym sensie barierę obronną przed nadmiarem bodźców.

Początkowo, noworodek widzi świat w odcieniach szarości, wraz z rozwojem, w 2-3 miesiącu jego oczka zaczynają podążać za przedmiotami będącymi w ruchu. W trzecim miesiącu życia dziecko jest zdolne do dostrzegania szczegółów, zaczyna interesować się otaczającym go światem. Wzrok malucha stale się poprawia, a w wieku 12 miesiący, jest niemal tak sprawny, jak wzrok osoby dorosłej. 

plakaty dzieciece

Decydując się na plakaty do pokoju dla dziecka w wieku niemowlęcym warto postawić na żywe, kontrastujące barwy i kształty o wyrazistych krawędziach. Chociaż wydaje się to dość nietypowe, to bardzo dobrą opcją w początkowych tygodniach życia będą plakaty czarno-białe. Warto rozważyć rezygnację z pastelowych, delikatnych odcieni, ponieważ maluch nie będzie w stanie ich zauważyć. 

Wybór plakatów do pokoju małego dziecka, będącego w okresie poniemowlęcym jest naprawdę szeroki. Malec jest już świadomy otaczającego go świata, wie co lubi i potrafi to okazać. Warto być wyrozumiałym i pozwolić dziecku na posiadanie własnych opinii i upodobań- dlatego też plakaty z:

  • ulubionymi postaciami z bajek i filmów,
  • ukochanymi zwierzątkami
  • kolorowymi kształtami w ulubionych barwach
  • dziedzinami jakimi interesuje się maluch- samoloty, samochody, rakiety, sprzęt rolniczy, safari, taniec itp. 

będą świetnym wyborem. Uroczą opcją jest również plakat  z imieniem lub inicjałami dziecka w pasujących do pokoju odcieniach lub plakaty edukacyjne, na przykład takie ukazujące różne rzeczy (zwierzątka, owoce, warzywa)  podpisane w innym języku. 

lifestylowy Administrator