Moda

Jakie powinny być piżamy dla dzieci?
Jakie powinny być piżamy dla dzieci?
53 lata ago

Jakie powinny być piżamy dla dzieci?

Dziecięce piżamki muszą spełniać wiele warunków, by mogły zostać uznane za dobre. Wiele modeli ma wady, które negatywnie wpływają na komfort korzystania z nich. Jakie więc powinny być dobre piżamy dla dzieci?

Przewiewne i oddychające


Śpiące dziecko jest zazwyczaj okryte kołderką lub kocykiem. Czasami śpi w śpiworku, który uniemożliwia maluchowi odkrycie się. Dziecku w nocy jest ciepło właśnie dzięki okryciu. Ciepło może spowodować to, że dziecko się spoci. To naturalne. Jednak żeby zapewnić maleństwu wygodę, należy zadbać o to, by pot nie zakłócił odpoczynku. Właśnie dlatego piżama dla dziecka powinna być przewiewna i oddychająca. Materiał pozwala powietrzu przenikać do skóry malucha. Dzięki temu nie może się ona zbytnio nagrzać. Oddychająca skóra poci się mniej, bo gorąco może być od niej odprowadzane na bieżąco.

O luźnym kroju


Pidżamy dla dzieci nie powinny być zbyt mocno dopasowane. Powinny być raczej luźne po to, by nie ograniczać ruchów malucha. Dzięki temu może on swobodnie się poruszać. To ważne, bo większość dzieci w czasie snu bardzo się kręci. Zbyt obcisłe spodnie lub za krótka bluzka nie będą poprawiały jakości snu. Będą raczej przeszkadzały i zakłócały go. Dobrze jest wybierać piżamy dopasowane w pasie na gumce. Dzięki temu będą one dopasowane do ciała przez całą noc, nawet wtedy gdy wielkość brzuszka dziecka będzie się zmieniała podczas snu. Ma to największe znaczenie w przypadku najmłodszych dzieci. https://www.xoxoxo.pl/kategoria/dla-dziecka-pizamki

lifestylowy Administrator