Obuwie

Kalosze w damskiej modzie
Kalosze w damskiej modzie

damskie kalosze

6 months ago

Kalosze w damskiej modzie

Kalosze damskie stanowią nowy rozdział w świecie mody. Kiedyś ich noszenie było przykrym obowiązkiem w czasie deszczu. Obecnie, stanowią one jeden z najnowszych trendów mody. W dobie XXI wieku modele obfitują w atrakcyjne wzornictwo oraz ciekawą kolorystykę, dzięki czemu prezentują się one bardzo stylowo. Z ich pomocą można się wystylizować na wyjście ze znajomymi do parku czy też na spacer.

Kalosze z ocieplaczem

damskie kalosze

Modele kaloszy damskich można podzielić na te, które sięgają długością do kostki oraz te, w których cholewka kończy się tuż pod kolanem. Dużą popularnością cieszą się modele z ocieplaczami, stanowią optymalne rozwiązanie na chłodniejsze dni. Zainteresowanie wzbudzają także kalosze damskie z kokardami. Wyglądają one bardzo stylowo, można je dopasować do zwiewnej sukienki czy też spodni typu rurki. Buty te mogą być zaprojektowane z pianki EVA, z materiału gumowego. Dzięki temu nie przepuszczają one wody ani wilgoci, zatem idealnie nadają się na deszczową porę.

Stylowe kalosze na co dzień

Kalosze damskie posiadają najczęściej antypoślizgową podeszwę, która zapobiega upadkowi. Materiał, z jakiego są zaprojektowane jest odporny na uszkodzenia. Zatem warto pamiętać, że w butach tych można poczuć sportową wygodę oraz elegancki wygląd. Obecne modele nawiązują stylistycznie do popularnych oficerek. Mają podobnie ułożoną cholewkę, różnią się materiałem wykonania. Uznaniem cieszą się także kalosze, które wyposażone są w funkcjonalny zamek. Ułatwia on zakładanie obuwia i ma on również walory stylistyczne.

lifestylowy Administrator