biżuteria

Kolczyki z brylantem – jak dobrać odpowiednią biżuterię?
Kolczyki z brylantem – jak dobrać odpowiednią biżuterię?
2 months ago

Kolczyki z brylantem – jak dobrać odpowiednią biżuterię?

Brylant to ekspercka nazwa diamentu o szlifie brylantowym. Jest to jeden z kamieni szlachetnych, który charakteryzuje się niezwykłą barwą i niespotykanym blaskiem. Brylanty są używane do wyrobu różnych elementów biżuterii – wykorzystuje się je między innymi przy tworzeniu bransoletek, pierścionków, kolczyków, a także różnego rodzaju broszek czy zegarków.

Pierścionek z brylantem – najlepszy prezent na specjalne okazje

Brylanty to marzenie wielu kobiet. Pierścionek z diamentem to symbol oddania i miłości, a także obietnica trwałego i niezniszczalnego uczucia. Pierścionek z brylantem jest powszechnie kojarzony z zaręczynami – wiele pań marzy o dniu, w którym zostaną obdarowane właśnie tym niezwykle wyjątkowym elementem biżuterii.

Pierścionek z brylantem to także świetny pomysł na prezent na różnego rodzaju rocznice, w tym także na rocznicę ślubu. Brylant kojarzony z pięknem i luksusem pozwoli na wyrażenie nawet najgłębiej skrywanych uczuć. Pierścionek z brylantem to także idealny pomysł na obdarowanie matki lub córki.

Kolczyki z brylantem – stylowy dodatek nie tylko na co dzień

Kolczyki z brylantem to idealny sposób na dopełnienie każdej stylizacji. Kolczyki z brylantami sprawdzą się zarówno na co dzień, jak i podczas specjalnych okazji. Wybierając kolczyki z brylantami warto kierować się nie tylko ich wielkością, ale także stylem danej biżuterii – inny efekt uzyska się za pomocą długich, bogato zdobionych kolczyków, a zupełnie inny stworzą mniejsze i drobniejsze kolczyki.

Kolczyki to także świetny pomysł na prezent, nie są bowiem aż tak zobowiązujące jak pierścionek i wbrew pozorom ich wybór sprawia zdecydowanie mniej problemów.

O czym pamiętać przy zakupie brylantów?

Przy zakupie brylantów warto wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych aspektów. Do określania cech i jakości brylantu, a co za tym idzie także jego ceny stosuje się tak zwaną zasadę 4C. Zasada 4C dotyczy czterech cech brylantu, którymi są: masa, czystość, barwa i szlif. Tym samym za większy i czystszy kamień trzeba będzie zapłacić zdecydowanie więcej niż za brylant, w którym wrostki i zabrudzenia są łatwo widoczne nawet gołym okiem.

lifestylowy Administrator