Do biura

Kołozeszyt – jaki wybrać
Kołozeszyt – jaki wybrać

kołozeszyty

3 months ago

Kołozeszyt – jaki wybrać

Odpowiedni zeszyt to podstawa naszej pracy. Musimy mieć dobry zeszyt, aby robić w nim wszystkie ważne zapiski. A jaki zeszyt wybrać do szkoły, czy to liceum, szkoła wyższa, technikum czy do pracy?

W szkole uczeń ma kilkanaście przedmiotów i do każdego potrzebuje zeszytu. Z niektórych tych przedmiotów będzie zadawał maturę. Na szczęście teraz w dzisiejszych czasach nauczyciele dają wolną rękę jeżeli chodzi o wybór zeszytu, więc uczeń może swobodnie wybrać według własnych preferencji.

Kołozeszyt – format zeszytu

Większość zeszytów ma format 148 x 210 mm, czyli A5. Jednakże coraz więcej uczniów decyduje się na zeszyty o formacie A4, ponieważ są one większe, bo mają wymiary 210 x 297 mm. Są one szczególnie dobre do przedmiotów ścisłych jak na przykład matematyka.

Jaka ilość kartek jest odpowiednia?

Najczęściej wybierane są grubsze zeszyty, to znaczy te, które mają 96, 60 lub 80 kartek. Do przedmiotów, które uczeń będzie zdawał na maturze lub jeżeli dużo piszemy najlepiej wybrać zeszyty mające jak największą ilość kartek.

Wnętrze zeszytu

Zeszyty z większą ilością kartek mogą być zszywane i klejone, za to standardowe wnętrze zeszytów to grzbiet spięty drucianymi zszywkami.

Kołozeszyt

Bardzo dobrym pomysłem na zeszyty są kołozeszyty z tej oferty, czyli zeszyty na spirali. Może być formatu A5 lub A4. Wybierane według preferencji. Kołoszeszyt bardzo dobrze sprawdzi się dla ucznia, szczególnie do przedmiotów takich jak języki obce, matematyka albo przedmioty maturalne, czyli te, które będziemy rozszerzać, ale także do pracy. Wtedy łatwo i przyjemnie można stworzyć notatki. Łatwo się go rozkłada i dobrze się w nim notuje w porównaniu ze zwykłymi klasycznymi zeszytami.

lifestylowy Administrator