Moda

Które jeansy wybrać?
Które jeansy wybrać?

jeansy damskie

54 lata ago

Które jeansy wybrać?

Wydawać by się mogło, że zakup spodni jeansowych nie będzie stanowić dla kobiet żadnego problemu. W końcu półki sklepowe uginają się od takich efektownych propozycji. Panie nie mogą jednak zapomnieć o tym, aby zwrócić uwagę na rodzaje dostępnych jeansów. Tak, aby zyskać pewność co do tego, że wybiera się coś, co będzie dopasowane do kształtu sylwetki, działając na jej korzyść.

Różne rodzaje jeansów do wyboru

Odwiedzając sklepy stacjonarne i internetowe, często można spotkać się z dodatkowymi opisami przy poszczególnych produktach. Klientki marki iFriko mają do wyboru jeansy damskie:

  • regular fit/straight leg – obydwa określenia stosowane są zamiennie dla spodni, które posiadają proste nogawki. Jeżeli ktoś nie do końca zdaje sobie sprawę co to za spodnie, to niech spojrzy na słynne klasyki jeansy Levi’s 501. Minęło tyle lat, a one uznawane są za jedną z najmodniejszych propozycji. To jedyny model spodni, który dosłownie pasuje każdej kobiecie, bez względu na to z jakim typem sylwetki ma się do czynienia.
  • relaxed fit/baggy – luźne spodnie, które w swoim kroju mogą przypominać nieco dresy. Dają pełną swobodę, pomagając tworzyć modne, casualowe stylizacje, które można zakładać przy wielu okazjach. Często można spotkać się z opinią, że tego typu spodnie zniekształcają odbiór kobiecej sylwetki. Tak nie jest – o ile jednak zostaną do nich dopasowane inne, odpowiednie dodatki kobiecej stylizacji.
  • boyfriendy – przypominające w swoim kroju męskie spodnie. Wyróżniają się tym, że posiadaj wysoki stan, a także posiadają przydługawe nogawki, jakie w całości są proste, bez żadnych zwężeń. Należy jednak pamiętać o tym, aby zawsze zakładać je na poziom swoich bioder.

Spodnie, których żadnym kobieta się nie oprze

Nie lada ciekawostkę stanowią tzw. mom jeans, jakie posiadają wysoki stan, ale są luźne w biodrach. Do niedawna tego typu spodnie często noszony był tylko przez…wiecznie zabiegane mamy, które starały się nadążyć za swoimi pociechami. Teraz z tego typu spodni korzystają również stylistki modowe i znane influencerki.

Bootcut to ten typ spodni jeansowych, który posiada lekko rozszerzone nogawki. Właściwie można by powiedzieć, że to taka propozycja, jaka jest pośrednikiem pomiędzy zbyt wąskimi rurkami, a także dzwonami. Osoby, które chciałby znaleźć damskie jeansy w typie dzwony, muszą szukać w opisie sformułowania flare fit. Przeciwwagę dla nich stanowią skinny fit, które również są niezwykle popularne wśród kobiet. Każda z nich ma szansę na to, aby otrzymać odpowiednią propozycję dla siebie.

lifestylowy Administrator