Hobby

Medyczna marihuana jako lekarstwo
Medyczna marihuana jako lekarstwo

medyczna marihuana

52 lata ago

Medyczna marihuana jako lekarstwo

Konopia lecznicza jeszcze w XX wieku była uznawana za lekarstwo. W roku 1988 odkryto, że żywe organizmy mają w mózgu receptory kannabinoidowe. Jeśli przyjmujemy kannabinoidy z zewnątrz, z pewnością zmienimy pracę mięśni, nerwów i mózgowych komórek. Czym cechuje się medyczna marihuana? Jakie są różnice między medyczna a rekreacyjną konopią? O czym pamiętać?

Marihuana medyczna a rekreacyjna

nasiona feminizowaneWarto zauważyć, że medyczna marihuana działa tak jak leki dostępne w aptece. Pochodzi z rośliny u jest naturalnym produktem, co ma sporo zalet. Różnice między rekreacyjną a medyczną marihuaną są znikome. Obie mają lecznicze działanie i zawierają następujące substancje:

  • flawonoidy
  • terpenoidy
  • fitokannabinoidy

Istotny jest fakt, że medyczna marihuana jest standaryzowana na zawartość CBD i THV. Każda próbka substancji powinna cechować się taką samą zawartością leczniczych związków. Kolejne różnice dotyczą uprawy konopi. W medycznym aspekcie stawia się na najlepsze warunki i nie można dopuścić do zanieczyszczeń typu metale ciężkie, pleśń i pestycydy. Na uwagę zasługują selektywne uprawy, gdzie krzyżuje się wiele odmian. W medycznych celach często zaleca się wyższe stężenie CBD.

Konopia lecznicza

Konopia lecznicza posiada sporo substancji aktywnych, jakie są nazywane kannabinoidami. Łączą się one z organizmem za pomocą receptorów, które są rozsiane po ludzkim ciele. Znajdziemy je głównie w kościach, płucach, mózgu, układzie nerwowym, czy też komórkach układu immunologicznego. Medyczna marihuana cały czas jest badana i ma szereg zwolenników na rynku. Jednakże wzbudza też sporo kontrowersji. Jeśli chcesz przekonać się o właściwościach konopi leczniczej w tym miejscu możesz legalnie kupić nasiona.

lifestylowy Administrator