Uncategorized

Odpowiednio dopasowana kurtka narciarska
54 lata ago

Odpowiednio dopasowana kurtka narciarska

Czego szukać w dobrym dopasowaniu – Długość pod pachami – Jak omówiono powyżej, potrzebujesz, aby Twoja kurtka była dobrze dopasowana. Idealnie byłoby, gdyby lekko przylegała do pach, dając Ci trochę swobody ruchu. Zbyt ciasne dopasowanie może ograniczyć Twoje ruchy i zwiększyć szanse na kontuzję ramienia.

Długość rękawów musi być dopracowana w kurce narciarskiej

Długość rękawów – podobnie jak długość kurtki, długość rękawów powinna być odpowiednia. Zbyt krótki rękaw zwiększa prawdopodobieństwo przeziębienia. Zbyt długi, a trudno będzie Ci swobodnie poruszać ramionami.

Długość kurtki – Jeśli zamierzasz jeździć na nartach przez cały dzień, będziesz chciał, aby kurtka była nieco dłuższa, aby zapewnić sobie dodatkowe pole manewru. Jeśli zamierzasz wyjść tylko na krótką przejażdżkę, możesz pozwolić sobie na krótszą kurtkę.

Obwód ramion – Jest to szerokość kurtki w miejscu, gdzie rękawy stykają się z ciałem. Idealnie byłoby, gdyby obwód znajdował się w miejscu, w którym czujesz najmniejszy ucisk podczas poruszania ramionami.

Kształt kaptura – Kiedy nosisz kurtkę zimową, zazwyczaj będziesz chciał, aby kaptur zakrywał Twoją głowę. Dzięki temu nie musisz się martwić, że zimne powietrze uderzy w Twoją twarz.

Rodzaje kurtek narciarskich Softshell

Jak sama nazwa wskazuje, kurtka narciarska https://dobrenarty.pl/narciarstwo/odziez-narciarska/kurtki-narciarskie/ jest wykonana z miękkiego, rozciągliwego materiału. Są one zazwyczaj oddychające, co czyni je idealnymi na wiosenną jazdę na nartach, kiedy na zewnątrz jest stosunkowo ciepło, ale nadal jest zimno.

Hardshell – kurtka narciarska typu hardshell jest wykonana z twardych, wytrzymałych materiałów, takich jak syntetyk lub polar. Są one znacznie twardsze i lepiej zachowują swój kształt, gdy przypadkowo upuścisz je na ziemię lub nadepniesz. – Hybryda – Kurtka hybrydowa to mieszanka softshella i hardshella, łącząca to, co najlepsze z obu materiałów. Jest to kurtka, którą chcesz nosić, gdy nie jesteś pewien, czy będziesz jeździć na nartach w ciepłej czy zimnej pogodzie.

All-Terrain – Niektóre kurtki narciarskie są wyposażone w technologię all-terrain. Dzięki temu możesz się poruszać, kiedy teren mógłby Cię spowolnić.

Jak dobre dopasowanie może zwiększyć twój komfort i bezpieczeństwo Twoja kurtka powinna być dobrze dopasowana, aby nie ograniczała twoich ruchów. To sprawi, że będziesz bardziej wygodny, gdy będziesz nosił cięższe warstwy i będzie ci cieplej, gdy na zewnątrz będzie chłodno.

lifestylowy Administrator