dla zwierząt

Odstraszacz na koty w orodzie
Odstraszacz na koty w orodzie

odstraszacz kotów

54 lata ago

Odstraszacz na koty w orodzie

Bezpańskie koty niszczą Twój ogród? Rozkopują grządki, łamią łodygi roślin czy zanieczyszczają Twoją posesję? Jest na to sposób! Nowoczesny odstraszacz kotów w bezpieczny sposób przepędzi z ogrodu niechciane zwierzęta raz na zawsze. Przeczytaj o sprawdzonych sposobach na pozbycie się nieproszonych gości.

Sposób z octem

Koty posiadają wyjątkowo wrażliwy zmysł powonienia. W odstraszeniu kotów pomocny będzie zatem zwykły ocet. Aby spełnił on swoją rolę, warto nasączyć nim szmatki i rozłożyć je w różnych częściach ogrodu. Zabieg należy powtarzać kilkukrotnie, ponieważ zapach ten szybko wietrzeje, a szmatki wysychają.

Gotowe preparaty

W sklepach zoologicznych znaleźć można wiele preparatów do odstraszania kotów z ogrodu. W ich składzie znajdziemy specjalnie wyselekcjonowane zapachy, które skutecznie odstraszają zwierzęta, nie wpływając w negatywny sposób na ludzi. Odstraszacz kotów jest bezpieczny dla kotów i jednocześnie skutecznie przepędza zwierzęta z posesji. Odstraszacze występują w formie sprayu, granulek oraz koncentratów.

Produkty naturalne : woda

Skutecznym i najtańszym sposobem odstraszenia kotów jest spryskanie ich odrobiną wody. Koty nie lubią być mokre, zatem włączony zraszacz lub butelka z dozownikiem powinny załatwić sprawę. Jeśli chcemy skutecznie pozbyć się bezpańskich kotów z ogrodu warto zainstalować kilka zraszaczy z czujnikami ruchu, które włączą się, gdy w ogrodzie pojawi się niechciany gość. Więcej dowiesz się na https://www.obroza-elektryczna.pl/odstraszacze-psow-i-kotow/.

lifestylowy Administrator