Uroda

Peeling stóp – fanaberia czy konieczność?
Peeling stóp – fanaberia czy konieczność?
53 lata ago

Peeling stóp – fanaberia czy konieczność?

Peeling do stóp nie jest kosmetykiem, który znajduje się w każdej łazience. Nie każdy ma bowiem w zwyczaju systematyczne wykonywanie tego zabiegu. Jeżeli chce się mieć jednak atrakcyjnie wyglądające, gładkie stopy, peeling wydaje się koniecznością. Osoby sceptyczne powinny zapoznać się z licznymi zaletami tego zabiegu, a wtedy być może spojrzą na niego mniej krytycznym okiem. Dobrze byłoby także wiedzieć, jaki peeling będzie najlepszy. 

Największe zalety peelingu stóp

Peeling stóp posiada bez wątpienia sporo zalet. Dzięki systematycznemu wykonywaniu tego banalnie prostego zabiegu można w zauważalny sposób poprawić stan skóry swoich stóp. Staną się one:

  • wygładzone 
  • pozbawione zrogowaceń
  • odpowiednio nawilżone
  • lepiej ukrwione

Aby peeling stóp można było uznać za zabieg skuteczny, trzeba wykonywać do od jednego do dwóch razy w tygodniu. Wiele zależy oczywiście od wyjściowej kondycji stóp. Jeżeli skóra jest w naprawdę złej kondycji, oprócz domowych peelingów zaleca się również zabiegi podologiczne i kosmetologiczne. Niemniej jednak, w zdecydowanej większości przypadków już sam peeling może poprawić kondycję stop. 

Czym kierować się przy wyborze peelingu stóp?

Peeling do stóp może mieć naprawdę różny skład. Zdecydowanej większości ludzi, peeling kojarzy się przede wszystkim z drobinkami. I faktycznie, tego rodzaju kosmetyki bardzo często bazują na różnych drobinkach.

Mogą to być zmielone pestki owoców, łupiny orzechów, jak również muszli. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że bardzo dobrym kosmetykiem jest też peeling enzymatyczny do stóp. W jego składzie znaleźć można najczęściej naturalne enzymy, które pomagają w skuteczny sposób pozbyć się nierówności i zrogowaceń. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że użycie peelingu enzymatycznego jest zazwyczaj bardziej czasochłonne. Przy wyborze peelingu do stóp, warto zwracać uwagę także na ich konsystencję.

Powinna być ona dość gęsta, aby kosmetyk nie spływał ze stóp. Dla wielu osób istotny jest także zapach peelingu do stóp. Warto postawić chociażby na kosmetyki o zapachu owoców, ziół czy kwiatów. Ich stosowanie jest prawdziwą przyjemnością i ucztą dla zmysłów. Dzięki temu, osoby używające ładnie pachnących kosmetyków raczej nie mają problemów z regularnym ich stosowaniem. Aby wygląd stóp był satysfakcjonujący, należy także pamiętać o stosowaniu kremów oraz masek odżywczych na noc. Warto także uzbroić się w cierpliwość. Pożądanych efektów nie uzyska się niestety natychmiast, ale dopiero po kilku tygodniach starannie dobranej pielęgnacji. 

lifestylowy Administrator