Do biura

Pieczątki imienne w budowaniu profesjonalnego wizerunku
Pieczątki imienne w budowaniu profesjonalnego wizerunku
52 lata ago

Pieczątki imienne w budowaniu profesjonalnego wizerunku

Współczesny świat wyróżnia i honoruje specjalistów. Wiedza ogólna oraz podstawowe umiejętności są najgorzej wynagradzane. Dopiero osoby, które otoczenie uważa za ekspertów mogą liczyć na specjalne przywileje. Istnieje wiele możliwości nienachalnego podkreślania swojego profesjonalizmu.

Wystarczy używać pieczątki imiennej

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dotyczy to także wizerunku na papierze, a więc wszelkiego rodzaju pism. Kiedy podpis występuje wraz z pieczątką, na której widnieje tytuł naukowy lub nazwa stanowiska, to mocno sugeruje, że ma się do czynienia z ekspertem w swojej dziedzinie.

Powszechnie przyjętą praktyką bowiem jest używanie pieczątek imiennych w większych firmach i instytucjach, które można nabyć przez stronę www. Są one atrybutami osób decyzyjnych, posiadających odpowiednie kompetencje. Używa się ich wszędzie tam, gdzie niektóre dokumenty muszą być zatwierdzone poprzez podpisanie i opieczętowanie.

Pieczątkami imiennymi posługują się także przedstawiciele najbardziej prestiżowych zawodów. Lekarze, radcy prawni czy adwokaci. Naturalnie, budzą więc one szacunek i kojarzą się z ekspertami.

Przewaga formy nad treścią

Jeśli nie piastuje się oficjalnego stanowiska, ani nie posiada się tytułu naukowego, również warto zakupić pieczątkę imienną. Nawet jeśli będzie odbijać ona wyłącznie imię, nazwisko i numer telefonu (a prowadząc działalność gospodarczą zawsze można wymyślić atrakcyjną nazwę pełnionej funkcji np. Product Sales Manager), to już spełni swoją rolę podwyższania rangi osoby, która jej używa. Dobrze więc korzystać z niej jak najczęściej i mieć ją zawsze przy sobie.

Pozwala na to automat samotuszujący, który jest urządzeniem w pełni mobilnym, kompaktowym, o niewielkich rozmiarach. Przy tym wygląda bardzo elegancko. Zajmuje mało miejsca w torebce. Mieści się nawet w kieszeni marynarki. Jest wyposażone w blokadę oraz zatyczkę. Zapobiegają one wysychaniu tuszu oraz chronią przed zabrudzeniem powierzchni skóry lub ubrania.

lifestylowy Administrator