Wnętrza

Plakaty propagandowe
Plakaty propagandowe

plakat propagandowy Praca

53 lata ago

Plakaty propagandowe

Plakaty na ścianę już dawno przestały kojarzyć się z zespołami muzycznymi. Być może jeszcze kojarzą się z postaciami z bajek, ale to już takie, które sprzedawane lub rozdawane są dla dzieci, podczas gdy ich ulubione bajki lecą w kinach.

Wystrój wnętrz


Dorośli kupują plakaty, które odpowiadają wnętrzom ich domów. Bardzo dobrze prezentują się optymalnej wielkości plakaty w kompletach po trzy lub pięć sztuk, powieszone na ścianie w rzędzie i przedstawiające podobnie tematyczne dzieła. Plakaty propagandowe drukowane swego czasu wręcz jako ulotki dla społeczeństwa teraz są portalem do przeszłości przedstawiającym to, co działo się na ulicach kiedyś. Wieszanie na ścianie kawałka historii to dobry pomysł, szczególnie dla ludzi, którzy ją sobie cenią.

Plakaty na ścianę z historią w tle


Plakaty przedstawiające proste hasła miały podburzać tłum do działania, niekoniecznie powodując przy tym zamieszki, ale niestety tak się zdarzało. Wieszane na ulicach prace prezentujące karykaturalne postaci i wymowne hasła były przedmiotem konfliktów, ale też ogromnego wyrazu nastrojów politycznych panujących wśród społeczeństwa. 

Posiadanie plakatów wskazujących na takie nastroje może być swoistym wyrazem połączenia z dzisiejszymi czasami, w których nastroje polityczne są równie wzburzone, co kiedyś i warto to podkreślić. Wieszanie takich plakatów w miejscach użyteczności publicznych może być zarówno kontrowersyjne, jak i prowokujące do działania. Oczywiście nie powinno mieć na celu obrazy kogokolwiek, bo to nie miałoby sensu.

lifestylowy Administrator