Wnętrza

Praktyczne zastosowanie antyramy
Praktyczne zastosowanie antyramy

antyrama zastosowanie

53 lata ago

Praktyczne zastosowanie antyramy

Jeśli zwróci się uwagę na umieszczane w muzeach, czy też innych miejscach użyteczności publicznych opisy to można by rzec, ze świat opanowany jest przez różnego rodzaju antyramy. Stojaki z pleksi mieszczące opisy eksponatów, przyczepione do ścian niewielki antyramy z tworzywa sztucznego – to wszystko dowody, jakie antyramy się niezwykle wygodne.

Antyrama w zoo


Idąc na spacer do ogrodu zoologicznego przy każdym boksie napotkać można opis umieszczonym za szczelnie dopasowaną szybką. Jest to swoista antyrama, która pozwala ochronić opis przed niszczącymi go warunkami atmosferycznymi i zwierzętami, jakie mogłyby go pochwycić, już nie mówiąc o zbyt ciekawskich ludziach zwiedzających zoo.

Antyramy (zobacz takie) umieszczane przy klatkach usytuowanych na zewnątrz są wykonane zwykle ze szkła, a te umieszczane w terrariach, czy też pomieszczeniach z akwariami to szkło. W obu przypadkach antyrama ta ma za zadanie ochronić opis schowany pod warstwą przezroczystego materiału.

Jaki koszt?


Antyrama jest niezwykle tanim sposobem ozdabiania ściany, a więc i najbardziej popularnym. Stworzenie domowej galerii z pomocą antyram z pewnością nie pochłonie tyle pieniędzy, ile tradycyjne ramki. Najprostsza antyrama w rozmiarze zeszytu będzie kosztowała nawet 3-5 zł, a ramka zacznie się od 10-15 zł. Wszystko zależy od zasobności portfela oraz wizji jaką ma się w kwestii urządzenia własnego wnętrza w domu, gabinecie, czy miejscu użyteczności publicznej, jakim jest urząd, czy też park zoologiczny wypełnione po brzegi ludźmi.

lifestylowy Administrator