dla zwierząt

Profilaktyka anty kleszczowa dla psów
Profilaktyka anty kleszczowa dla psów
54 lata ago

Profilaktyka anty kleszczowa dla psów

Środowisko naturalne, jak park, podwórko czy las to otoczenie, w którym nasz pupil będzie czuł się wspaniale, jednak świeże powietrze i nieograniczona przestrzeń to nie wszystko, co czeka na zwierzęta poza domem.

Właścicielu, przygotuj się

Trawa, krzaki, drzewa to idealne siedliska dla drobnych wręcz niewidzialnych organizmów, które czekają na swoją zdobycz.
Wbrew błędnym przekonaniom kleszcze nie występują tylko w lasach, zieleń miejska to również miejsce, gdzie istnieje realne zagrożenie ich występowania. Kleszcze, to jedne z pasożytów, które mogą zaatakować zwierzę, a tym samym narazić naszego czworonoga na zarażenie się roznoszonymi przez kleszcze choroby.

Choroby te mogą o sobie dać znać dopiero z czasem, a ich diagnoza wcale może nie być łatwa w ustaleniu.
Obroża przeciw kleszczom to rozwiązanie dzięki któremu właściciele czworonogów, nie będą musieli martwić się że ulubione spacery naszego psa mogą mu zaszkodzić.

Czy trzeba przejmować się kleszczami?

Kleszcze to pasożyty żerujące na innych organizmach dla zaspokojenia własnych potrzeb. Lubią się ukrywać w mało widocznych miejscach takich jak u psa uszy, okolice ogona, pomiędzy palcami, czasem nawet na powiekach. Warto zastosować dostępne środki profilaktyczne, by uniknąć wbicia się kleszcza w naszego pupila.

lifestylowy Administrator