Ubranie i bielizna

Przywiązanie do ojczyzny
53 lata ago

Przywiązanie do ojczyzny

Wraz ze świętami narodowymi zastanawiamy się nad swoim przywiązaniem do ojczyzny. Wiele osób mówi wtedy o patriotyzmie. Każdy ma jednak inną definicję tego słowa. Dla jednych to kochanie ojczyzny, dla innych poświęcanie się dla niej. Jeden uważa, że patriotyzmu nie trzeba pokazywać na zewnątrz, drudzy są z kolei innego zdania.

I to właśnie osoby, które twierdzą, że patriotyzm trzeba okazywać innym chętnie ubierają bluzy patriotyczne. Na ulicy najczęściej spotkać można młodych ludzi, którzy czują miłość do ojczyzny i ubierają na siebie bluzy z polskim orłem, albo odzież motywami biało-czerwonej flagi. Wśród dostępnego wachlarza produktów o charakterze patriotycznym dominują jednak motywy historyczne. Nie brakuje obrazków z pola walki wraz z datami, które je upamiętniają. Wielu historyków uważa, że taka odzież może być dobrym sposobem na edukację młodzieży. Nosząc na przykład bluzę z tematyką Narodowych Sił Zbrojnych, więcej młodych ludzi może zainteresować się losami Żołnierzy Wyklętych, których w Polsce zaczęto wspominać dopiero kilka lat temu, gdy 1 marca ustanowiono ich święto.

Poza tym widząc osobę w bluzie patriotycznej, możemy zastanowić się, czym dla nas jest patriotyzm i jak go odbieramy. Nie ulega jednak wątpliwości, że ubierając na siebie odzież typowo patriotyczną, trzeba zachowywać się godnie. A noszenie haseł, których historii nie znamy, nie jest przejawem patriotyzmu.

Bluzy patriotyczne najlepiej kupować w sklepach zajmujących się sprzedażą odzieży patriotycznej. Jednym z takich sklepów jest FighterShop.

lifestylowy Administrator