Turystyka

Rowery Specialized – tradycyjny czy elektryczny?
Rowery Specialized – tradycyjny czy elektryczny?

Specialized

54 lata ago

Rowery Specialized – tradycyjny czy elektryczny?

W ostatnich latach coraz więcej osób świadomych negatywnego wpływu silników spalinowych na środowisko przesiada się na rower. Dla jednych oznacza to wybór przejażdżki rowerowej podczas letniego urlopu, dla drugich dwa kółka stają się nowym stylem życia. Jeśli myśli się o kupnie nowego roweru, to warto być świadomym, że oprócz tradycyjnego roweru napędzanego siłą naszego ciała, do wyboru są też wygodne modele elektryczne. Marka Specialized posiada w swojej ofercie oba rodzaje wysokiej jakości pojazdów. Warto przyjrzeć się zaletom zarówno tradycyjnego roweru, jak i e-roweru. 

Rower tradycyjny

Rower tradycyjny świetnie sprawdzi się w rękach dzieci, które uczą się dopiero utrzymywać równowagę podczas pedałowania i osób szukających dużych wyzwań kondycyjnych i siłowych, ponieważ jego prowadzenie wymaga oczywiście ciągłej pracy mięśni. Jedną z największych zalet takiego roweru jest więc zdrowy wysiłek fizyczny, który generuje. Nie można nie wspomnieć też o cenie tego typu roweru, która jest dużo niższa niż e-roweru. Z tego powodu lepiej zdecydować się na klasyczny bicykl, jeśli dana osoba chce spróbować swoich sił w jeździe, ale nie wie, czy zdecyduje się długotrwale poświęcić dwóm kółkom. W ofercie Specialized można znaleźć świetne technicznie oraz piękne modele tradycyjne, takie jak Sirrus 4.0 i Chisel. 

rower specialized

Rowery elektryczne

Rowery elektryczne zyskują na popularności i to nie bez powodu. Te nowoczesne pojazdy pomagają w podróżowaniu ze względu na napęd elektryczny, dzięki któremu zużywa się mniej siły podczas pedałowania. Nie oznacza to, że e-rowery są dla ludzi leniwych, ponieważ ich używanie nadal wymaga wysiłku i wspomaga kondycję, natomiast nie obciąża mięśni tak silnie jak rowery tradycyjne. Będzie to dobry wybór dla osób starszych lub ze szczególnymi potrzebami, np. po kontuzjach. Specialized oferuje najwyższej klasy rowery elektryczne, do których zaliczyć można, chociażby Turbo Como 4.0. 

lifestylowy Administrator