Wnętrza

Ściana w salonie – najważniejsze miejsce do aranżacji
Ściana w salonie – najważniejsze miejsce do aranżacji

Wielka fala w Kanagawie, Hokusai - obraz na płótnie

54 lata ago

Ściana w salonie – najważniejsze miejsce do aranżacji

Salon to wizytówka mieszkania. Ciekawie zaaranżowany będzie ozdobą, która będzie sprawiała, że dobrze będzie się w nim odpoczywało, a goście, którzy go zobaczą będą pełni podziwu. Jak zagospodarować ścianę w salonie, by była dopełnieniem aranżacji?

Nowoczesne obrazy na ścianę


Bardzo ciekawie na ścinie prezentują się obrazy na płótnie do salonu. Nowoczesne obrazy na ścinę możemy wieszać pojedynczo bądź tworzyć niewielkie galerie, w których zawiśnie kilka obrazów tworzących kompozycję.

Idealny miejscem, które często w salonie pozostaje niezagospodarowane jest miejsce nad komodą, sofą oraz nad stołem. Obraz nad komodą może ładnie komponować się z niewielkimi bibelotami ustawionymi na komodzie. Obraz nad sofą oraz nad stołem ożywi przestrzeń, która zyska ciekawą dekorację.

Jaki obraz wybrać?


Styl wnętrza narzuca stylistykę oraz czasami tematykę obrazu, który zawiśnie na ścianie. Nowoczesne obrazy na ścianę (zobacz) bardzo dobrze wyglądają we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych. Architektura wielkich miast, czy abstrakcja będzie wyglądała świetnie w takim wnętrzu.

W salonach klasycznych, czy shabby chic najkorzystniej wyglądają kompozycje kwiatowe, czy górskie krajobrazy. W salonach w stylu marynistycznym, bądź śródziemnomorskim bardzo dobrze będą wyglądały morskie pejzaże przywołujące letnie wspomnienia.

Obrazy, które są dobrze dobrane do wystroju salonu oraz gustu gospodarzy to nie tylko eleganckie wykończenie wnętrza, ale również element wystroju, który wpływa pozytywnie na nastrój mieszkańców.

lifestylowy Administrator