Kosmetyki

Sól do kąpieli – jak działa, jaką wybrać i jak jej używać?
Sól do kąpieli – jak działa, jaką wybrać i jak jej używać?

Joanna, Kąpiel solankowa

53 lata ago

Sól do kąpieli – jak działa, jaką wybrać i jak jej używać?

Nie ma nic bardziej relaksującego niż długa aromatyczna kąpiel. Przyjemnie ciepła woda, w której się zanurzysz, rozluźni mięśnie i wszelkie troski schodzą na dalszy plan, nawet jako trzeci plan. Co by było, gdybyś wzbogacił to doświadczenie — zarówno ciało, jak i umysł? Wykonanie tego zadania jest bardzo proste. Pomogą Ci w tym naturalne sole do kąpieli. Dzięki nim każdy pobyt w wannie zamieni się w niezapomniany rytuał spa. zasłużyłeś! Jakie są rodzaje soli do kąpieli ? Jak jej używać?

Właściwości zdrowotne soli do kąpieli

Sole do kąpieli uzyskuje się zwykle przez odparowanie wody morskiej. Proces ten sprawia, że staje się ona pełna minerałów, które mają bardzo korzystny wpływ na zdrowie i urodę. Nawet dodanie niewielkiej ilości soli do kąpieli może poprawić krążenie krwi, złagodzić skurcze mięśni i złagodzić objawy sztywnych lub zapalnych stawów. Sól morska może również zmniejszyć ból pleców i nóg. Dla urody najważniejsze jest oczyszczenie i detoksykacja skóry za pomocą soli do kąpieli. To także idealny peeling całego ciała, ponieważ wygładza skórę i usuwa martwe komórki, a minerały zawarte w soli odżywiają i wzmacniają skórę. Korzyści płynące ze stosowania soli do kąpieli to między innymi eliminacja lub złagodzenie problemów skórnych. To doskonały środek na podrażnienia skóry i stany zapalne, takie jak wysypki i egzemy. Sól ma również zdolność łagodzenia stanów zapalnych skóry, łuszczycy i trądziku.

sól do kąpieli

Jak używać soli do kąpieli?

Aby w pełni wykorzystać wszystkie pozytywne efekty terapii na nasz organizm, trzeba wiedzieć, jak długo powinna trwać kąpiel solna i jak ją przygotować. Jednak głównym czynnikiem decydującym o skuteczności kąpieli z solą jest nie tyle wybór roztworu leczniczego, co temperatura wody. Zimny prysznic pobudza do działania, dlatego jest świetnym początkiem pełnego wyzwań dnia. Chłodna woda świetnie nadaje się na szybki poranny prysznic, zwłaszcza że w tak zimnej wodzie nie powinniśmy przebywać dłużej niż kilka minut. Chłodna woda i sól również napinają skórę ciała, zapewniając bardziej atrakcyjny, młodzieńczy wygląd.

Rodzaje soli do kąpieli 

  • Sól himalajska jest idealna do łagodzenia bólu mięśni i stawów, obniżania wysokiego ciśnienia krwi i łagodzenia podrażnień skóry. Szczególnie polecany osobom cierpiącym na trądzik. Ma charakterystyczny różowy kolor. Eksperci uważają sól himalajską za jedną z najzdrowszych soli do kąpieli.
  • Sole Epsom mogą znacznie zmniejszyć objawy zmęczenia i dać organizmowi orzeźwiający zastrzyk energii. Dodatkowo rozluźnia napięte mięśnie i łagodzi dokuczliwe podrażnienia skóry po stresującym dniu.
  • Szara sól z Guerande, zwana potocznie solą szmaragdową, polecana jest osobom cierpiącym na artretyzm lub reumatyzm. Ze względu na wysokie stężenie składników mineralnych sól ta działa detoksykująco na skórę.
lifestylowy Administrator