Imprezy i zabawy

Tradycyjne kartki na święta – czy warto je wysyłać?
Tradycyjne kartki na święta – czy warto je wysyłać?
54 lata ago

Tradycyjne kartki na święta – czy warto je wysyłać?

Święta to czas, gdy składamy sobie życzenia zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń. Gdy tylko nadarza się ku temu okazja, robimy to osobiście. Jednak nie zawsze mamy możliwość spotkać się z bliskimi nam ludźmi. Wtedy pozostaje kontakt za pośrednictwem telefonu lub Internetu. Nie zapominajmy, że możemy też wysłać świąteczne kartki. Kultywowanie tego zwyczaju to piękna tradycja i nie warto z niej rezygnować. 

Miła niespodzianka dla Twoich bliskich

Tradycyjne, drukowane kartki świąteczne (tu na Z-miłości przykłady) cieszą o wiele bardziej niż SMS. A wysyłając je jesteśmy postrzegani jako osoby bardzo zaangażowane w dbałość o jakość relacji z rodziną i przyjaciółmi.

Sami obdarowani, oprócz płynących prosto z serca życzeń, otrzymują także fizyczny znak naszej pamięci o nich. Otrzymanie świątecznej kartki jest tak miłe, że często adresat zawiesza sobie nawet na lodówce otrzymany karnet, by codziennie przypominać sobie o nadawcy i jego miłym geście. 

Dziś, gdy nie każdy wysyła kartki z okazji świąt czy Nowego Roku, ich otrzymanie nie jest tak oczywiste, jak kiedyś, a tym samym cieszy o wiele bardziej. 

Jak wybrać kartki świąteczne?

Wiemy już, że warto wysyłać świąteczne życzenia w postaci drukowanej. Jak wybrać kartki świąteczne z szerokiej oferty rynkowej? Czy kupić pierwsze napotkane egzemplarza a może poszukać dokładnie takich, jakie pragniemy wysłać do bliskich? 

Odpowiedzi na te pytania wcale nie są skomplikowane. Najlepiej wiedzieć czego się chce i z gotowymi oczekiwaniami wyruszyć na poszukiwania. Być może kartki, które znajdziemy w najbliższym urzędzie pocztowym lub w supermarkecie nie spełnią naszych oczekiwań, a sklepu papierniczego nie mamy w pobliżu. 

Bez obaw, największy wybór przepięknych świątecznych karnetów w rozmaitym stylu bez trudu zamówimy przez Internet. W sieci jest wszystko, także piękne i różnorodne kartki, od zwykłych pojedynczych, ukazujących zdjęcie o tematyce Bożego Narodzenia aż po ręcznie robione dwustronne karnety, zdobione suszonymi roślinami i wiązane atłasowymi wstążkami. Od poważnych, ukazujących żłóbek, aż po roześmiane renifery i trolle. 

O czym jeszcze warto pamiętać? 

Wybierając kartki na święta należy jeszcze pamiętać do kogo będziemy je wysyłać. To, że jakaś kartka spodoba się nam i będzie miała styl, który preferujemy nie oznacza jeszcze, że trafimy w gusta adresata. 

Jeśli doskonale znamy preferencje osób, którym planujemy wysłać świąteczne pocztówki możemy wybrać ociekającą złotą farbą kartkę dla cioci lubującej się w stylu glamour lub kartkę z zabawną ilustracją dla przyjaciela – żartownisia. Jeśli preferencje odbiorcy nie są dla nas tak oczywiste, na przykład gdy wysyłamy karnety dla współpracowników zawodowych o wiele bezpieczniej będzie znaleźć jak najbardziej uniwersalne kartki, na przykład ukazujące ozdobione drzewko choinkowe czy Świętego Mikołaja sunącego na saniach. 

Gdy wybór kartek będziemy mieć już za sobą, pozostaje nam jeszcze zatroszczyć się o wysyłkę pięknych karteczek na czas, tak aby dotarły pod właściwy adres jeszcze przed Wigilią.

lifestylowy Administrator