Hobby

Batman i jego znaczenie w popkulturze
Batman i jego znaczenie w popkulturze
3 months ago

Batman i jego znaczenie w popkulturze

Zacznijmy od tego, że ta postać to alter ego milionera Bruce’a Wayne’a, który ubierając wyjątkowy strój, w którego skład wchodzą różne Batman gadżety, walczy w mieście Gotham z niesprawiedliwością świata przedstawionego. Daje on nadzieję wielu obywatelom pogrążonym w codziennej rutynie na lepsze życie w niebezpiecznym, z przyczyny przestępców mieście. Człowiek Nietoperz stara się, jak najlepiej wykorzystywać dostępne mu środki finansowe, aby zwiększyć poziom dobra w Gotham.

Dlaczego powstają Batman gadżety? 

Żądni produktów spod znaku Batmana fani napędzają mechanizm marketingu i powodują, że firmy produkują na przykład upragnione zabawki. Te firmy to między innymi: 
-interesy posiadające licencję na konkretny rodzaj produktu,
-DC Comics,
-Warner Brothers Entertainment.

Filmy, co dalej z Batmanem na wielkim ekranie? 

W 2021 roku miała pojawić się pierwsza od dawna produkcja skupiająca się głównie na losach Człowieka Nietoperza. Ostatni tego typu film zadebiutował w 2012 roku w reżyserii utalentowanego Christophera Nolana. W przeciwieństwie do tej produkcji nadchodzący film jest reżyserowany przez Matta Reevesa, który na swoim koncie posiada dwa rewelacyjne filmy ze współczesnej trylogii Planety Małp, w której ogólny skład wchodzi: 
-Geneza planety małp, 
-Ewolucja planety małp, 
-Wojna o planetę małp. 
Wszystkie wymienione dzieła zostały odebrane bardzo pozytywnie, ale dwa ostatnie w reżyserii pomysłowego Matta Reevesa zostały szczególnie docenione zarówno przez krytyków, jak i wymagającą widownię. Miejmy nadzieję, że tak samo będzie w przypadku nowego filmu o Batmanie.

lifestylowy Administrator