Do ogrodu

Czym są feminizowane nasiona marihuany?
Czym są feminizowane nasiona marihuany?

nasiona marihuany feminizowane

53 lata ago

Czym są feminizowane nasiona marihuany?

Marihuana to susz pozyskiwany z kwiatostanów roślin z rodzaju Cannabis, zawierający w swoim składzie substancje psychoaktywne (kannabinoidy, w tym THC – tetrahydrokannabinol). Wyróżnia się konopie dzikie (Cannabis ruderalis), indyjskie (Cannabis indica) oraz siewne (Cannabis sativa). To właśnie te ostatnie cieszą się największą popularnością i są stosowane w celach medycznych lub rekreacyjnych na całym świecie.

Feminizacja nasion konopi

Nasiona konopi dzieli się na męskie oraz żeńskie, a o przynależności do jednej z tych grup decyduje obecność chromosomów płciowych X lub Y. Coraz popularniejsza na rynku staje się metoda feminizacji nasion konopi indyjskich, a więc „wymuszenia” na roślinie żeńskiej produkcji męskiego pyłku.

Jakie są zalety feminizacji?

Feminizacja to proces otrzymywania najbardziej korzystnej i pożądanej formy marihuany w wyniku sztucznego zapylenia roślin żeńskich. W tym celu najczęściej stosuje się inhibitory etylenu oraz STS. Feminizacja gwarantuje, że 99,9% roślin będzie płci żeńskiej, co eliminuje konieczność odsiewu mniej wydajnej i słabszej płci męskiej.
Wśród zalet nasion feminizowanych wymienia się: prostotę w uprawie i możliwość jej prowadzenia w pomieszczeniu oraz na zewnątrz (szklarnia, ogród), jak również deklarację niezawodnej genetyki, która zapewnia maksymalny aromat i moc.
Ponadto nasiona marihuany feminizowane oferują szerokie profile kannabinoidowe bogate w CBD lub THC (zobacz).

lifestylowy Administrator