Hobby

Funko Pop!, czyli co każdy geek powinien mieć w swojej kolekcji
Funko Pop!, czyli co każdy geek powinien mieć w swojej kolekcji
4 weeks ago

Funko Pop!, czyli co każdy geek powinien mieć w swojej kolekcji

Czym jest Funko Pop? To nic innego jak wytwory firmy Funko powstałej w 1998 roku, inspirowane japońskim stylem ”chibi” przedstawiającym postacie w charakterystyczny sposób powiększający głowy i oczy oraz zmniejszający sylwetki.

Wykonane z winylu występują w wielu wzorach przedstawiających te mniej i bardziej popularne postacie popkultury. Standardowa figurka Pop! ma około 9.5 cm, ale niektóre występują również w wersji 15 centymetrowej. Na rynku dostępne są również breloczki wielkości 4 cm, które można mieć wszędzie ze sobą.

Dlaczego Pop! figurki są wyjątkowe?

Figurki Pop! wykonane są z winylu, więc są odporne na upadki i uszkodzenia. Każda figurka zapakowana jest w pudełko z przezroczystym okienkiem, dzięki czemu można podziwiać ją bez wyjmowania. Warto zachować pudełko, gdyż najlepiej zachowane egzemplarze mogą stać się gratką dla kolekcjonerów. Za niektóre z nich koneserzy są gotowi zapłacić tysiące dolarów. Występują w wielu wariantach kolorystycznych, od metalicznych, czarno-białych, transparentnych do tych świecących w ciemności.

Niektóre z nich są pokryte welurem, co nadaje im wyjątkowy wygląd i fakturę. Ale to co czyni je wyjątkowymi to mnogość modeli i wariantów. Seriale, filmy, książki, anime oraz znane osobistości- to kilka z wielu kategorii tematycznych powstałych już figurek, a warto pamiętać, że firma prężnie idzie do przodu wypuszczając nowe i ekskluzywne modele.

Poza rozpoznawalnymi sylwetkami z Disneya, DC Comics, Harrego Pottera, Uniwersum Marvel czy Gry o Tron, Funko oferuje szeroki wybór dobrej jakości figurek w niemalże każdej tematyce, co gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie.

A Ty, którą z nich wybierzesz?

lifestylowy Administrator