Hobby

Knoty bawełniane do świec sojowych – ekologiczny i bezpieczny wybór
Knoty bawełniane do świec sojowych – ekologiczny i bezpieczny wybór

knoty bawełniane do świec sojowych

54 lata ago

Knoty bawełniane do świec sojowych – ekologiczny i bezpieczny wybór

Wbrew pozorom odpowiedni knot do świecy ma duże znaczenie. Do niedawna największą popularnością cieszyły się te wykonane ze sztucznych włókien. Niestety podczas palenia bardzo często ulatniał się z nich nieprzyjemny zapach plastiku.  Na szczęście zostały one wyparte przez te wykonane z naturalnych materiałów. Osoby które używają ich dłuższy czas twierdzą, że mają one o wiele więcej zalet niż ich klasyczne odpowiedniki. 

Knoty bawełniane do świec sojowych – zalety

Knoty bawełniane TopWosk mają bardzo dużo zalet:

  • nie wydzielają toksyn – w przeciwieństwie do plastykowych wersji
  • nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu – knoty bawełniane są bezwonne dzięki temu można cieszyć się zapachem samej świecy
  • nie łamią się 
  • nie wymagają zabiegów – nie trzeba ich przycinać, ani w żaden inny sposób o nie dbać
  • są ekologiczne i bezpieczniejsze niż ich klasyczne, sztuczne odpowiedniki – knoty bawełniane do świec sojowych to ekologiczny wybór. 
knot bawełniany w świecy sojowej

Knoty bawełniane – jaką powinny mieć długość

Oprócz odpowiedniego materiału, warto zastanowić się również nad odpowiednią grubością knota. Oznaczenia wymiarów znajdują się na każdym dostępnym w sprzedaży knocie. Nie ma się jednak co obawiać, zasada jest prosta. Im większa świeca, tym większy knot należy wybrać. Stosunek wielkości świecy do grubości  knota powinien wynosić 10/1.

Czy można zrobić knot samodzielnie?

Okazuje się, że knoty bawełniane można również wykonać samodzielnie. Nie jest to trudne i nie wymaga specjalistycznych narzędzi. Wystarczy wybrać długi, bawełniany sznurek. Następnie wybieramy wosk i odpowiedniej wielkości pojemnik, w którym będzie można rozpuścić wosk. Bawełniany sznurek wystarczy zamoczyć w roztopionym wosku , a gdy nim nasiąknie – wyciągnąć z pojemnika, rozprostować i zostawić w suchym miejscu, by wosk na nim zastygł. 

lifestylowy Administrator