biżuteria

W jaki sposób należy dobierać złote kolczyki do typu urody i kształtu twarzy?
W jaki sposób należy dobierać złote kolczyki do typu urody i kształtu twarzy?
54 lata ago

W jaki sposób należy dobierać złote kolczyki do typu urody i kształtu twarzy?

Złote kolczyki to absolutny must have każdej kobiety. Powinna ona jednak posiadać kolczyki, które korespondują z jej kształtem twarzy oraz typem urody. W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są różnorodne produkty, dzięki czemu niemal każda klientka może wybrać złote kolczyki idealne dla siebie.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając złote kolczyki?

Jak wspomniano powyżej, kształt i kolor kolczyków powinien korespondować z typem urody klientki. W sprzedaży dostępne jest żółte złoto, które wspaniale łączy się z ciepłymi karnacjami. Można kupić również złoto, które wzbogacone jest o inne metale i cechuje się bardziej rozbieloną barwą. Tego typu kolczyki pasują kobietom o chłodnej tonacji ciała i jasnych włosach.

Jakie kolczyki pasują do owalnej twarzy?

Kobiety o twarzy w kształcie owalu powinny dążyć do jedynie lekkiego jej skrócenia. Mogą to osiągnąć wybierając duże i modne koła. W przypadku tego typu urody dość wysokie czoło, dobre proporcje oraz lekko wysunięty do przodu podbródek dają dużą dowolność w wyborze biżuterii. Kolczyki mogą być zatem zarówno wkręcane, jak i wiszące.

Jakie kolczyki warto wybierać dla kobiet o okrągłej twarzy?

Kobiety o okrągłej twarzy cechują się dość niskim czołem. Ich twarz ma zbliżoną długość oraz szerokość. Zalecane jest zatem jej optyczne wydłużenie za pomocą długich pionowych kolczyków. Powinny mieć one kształty geometryczne, takie jak choćby trójkąty czy kwadraty, które wyostrzą nieco rysy twarzy. W tym przypadku nie są zalecane kolczyki ze złota w kształcie koła.

Jakie kolczyki będą odpowiednie w przypadku twarzy o kształcie trójkąta?

Ten typ twarzy cechuje się szeroko rozstawionymi kośćmi policzkowymi oraz wąskim podbródkiem. Idealne kolczyki powinny zatem łagodzić rysy twarzy. Kobiety o tym typie urody mogą zatem wybierać kolczyki wiszące, które rozszerzają się ku dołowi lub tak zwane wkręty.

Kolczyki dla kobiety o twarzy kwadratowej

Kobiety o twarzy zbliżonej do kwadratu cechują wyraźne rysy oraz mocno zarysowana żuchwa. Panie powinny zatem za pomocą odpowiedniej biżuterii łagodzić linie i wybierać owale, okręgi czy kolczyki opływowe zdobione perłami.

lifestylowy Administrator