Turystyka

A może nad morze?
A może nad morze?

plaża nad morzem

54 lata ago

A może nad morze?

Pomimo niełatwych czasów: wojny za naszą wschodnią granicą, szalejącej inflacji i wszędobylskiej drożyzny, tak jak co roku nadeszły i one: WAKACJE. Upragniony czas urlopu, wytchnienia, luzu i odpoczynku. To też moment, w którym zastanawiamy się jaką destynację wybrać. Pozostać w kraju, czy też może wybrać zagraniczne wojaże? Góry, Mazury, a może jednak gdzieś nad wodę? No i jaki środek transportu wybrać? Co wypadnie najkorzystniej?

Plaże nad morzem – gdzie są najpiękniejsze?

Nadbałtyckie plaże to wyjątkowe miejsca na mapie Europy. Szerokie, z cudownie drobnym piaskiem i łagodnymi zejściami do wody. Idealne miejsce nie tylko na rodzinny wypoczynek z dziećmi, ale też romantyczny wypad we dwoje. Tak naprawdę cała długość wybrzeża pięknymi plażami stoi: od Świnoujścia, przez Jarosławiec, aż po Gdynię czy Hel. Każda oferuje nieco inny klimat. Miłośnicy ciszy i spokoju odnajdą je w okolicach Stilo. Wielbicieli imprez zaprasza Mielno. Łeba oferuje iście tropikalne plaże, ale też warte zobaczenia ruchome wydmy. Miejsca idealnego powinniśmy szukać przez wzgląd na nasze preferencje i upodobania. 

plaże nad morzem

Czym nad morze?

Ogromną zaletą wypoczynku w Polsce na plaży nad morzem (https://polregio.pl/pl/zmysl-podrozowania/najlepsze-i-najpiekniejsze-plaze-w-polsce-gdzie-jechac-nad-morze/) jest wiele możliwości dostania się nad Bałtyk. Do wyboru samochód, autobus, pociąg, a w opcji najdroższej – samolot. 

Ceny paliwa są najwyższe od lat. To powoduje, że dojazd własnym pojazdem pochłania coraz większą część wakacyjnego budżetu. Autobus to często wielogodzinna podróż z licznymi przystankami, brak toalety i ścisk. Najlepszą alternatywą wydaje się być pociąg. Rozbudowana sieć połączeń kolejowych pozwala bez przesiadki dostać się do największych turystycznych nadmorskich miejscowości. Podróż pociągiem jest komfortowa – mamy możliwość wstania, krótkiego spaceru oraz skorzystania z toalety. Nowoczesne, klimatyzowane składy, wyposażone w gniazdka elektryczne to coraz częściej kolejowa rzeczywistość, a nie tylko marzenie turysty. Dodatkowo zakup biletów odpowiednio wcześnie daje gwarancję najlepszych miejsc oraz korzystnej ceny. Kolej zdaje się być najlepszym wakacyjnym wyborem. 

lifestylowy Administrator