galanteria i dodatki

Z jakiej skóry rękawiczki męskie?
Z jakiej skóry rękawiczki męskie?
53 lata ago

Z jakiej skóry rękawiczki męskie?

Wiele osób wybierając rękawiczki męskie skórzane nie zwraca uwagi na to, z jakiej skóry wykonane są wybrane modele, co oczywiście jest bardzo dużym błędem. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, z jakich skór produkuje się najlepsze rękawiczki męskie.

Moda na skórę jagnięcą

Na półkach sklepowych królują przede wszystkim rękawiczki wykonane ze skóry jagnięcej. Modele tego typu charakteryzują się dużą miękkością i elastycznością. Nie można zapominać o niesamowitej trwałości jeżeli chodzi o pękanie i ścieranie. Lico jest regularne i bardzo gładkie, a co najważniejsze zawiera minimalną ilość uszkodzeń. Najlepsze jakościowo są skóry wykonane z Etiopii albo Afryki północnej. Skóra jagnięca doskonale nadaje się przede wszystkim do produkcji rękawiczek wyjściowych męskich. Pamiętać należy także o tym, że skóra jagnięca wymaga systematycznej pielęgnacji.

Skóra koźlęca – co warto o niej wiedzieć?

Rękawiczki męskie skórzane mogą być wykonane także ze skóry koźlęcej. Materiał ten wyróżnia się dużą wytrzymałością oraz dość ziarnistym licem. Skóra koźlęca ma nieco brzydsze lico, dlatego też produkuje się z niej głównie rękawiczki dla Panów. Pamiętać należy o tym, że koźlęca skóra słabiej utrzymuje ciepło, dlatego też rękawiczki nie spiszą się najlepiej w sezonie zimowym. Olbrzymia popularność rękawiczek męskich ze skóry koźlęcej wynika przede wszystkim z tego, że surowiec ten jest łatwy do pozyskania, co oczywiście przekłada się na bardzo atrakcyjną cenę. Jest to w chwili obecnej najciekawsza alternatywa dla skóry cielęcej i skóry z jelenia.

lifestylowy Administrator